فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی با بیان اینکه شهر یزد با داشتن قریب به 750 هکتار بافت تاریخی و با ارزش که به لحاظ یکپارچگی ، پیوستگی ، گستردگی و زنده بودن موجب شده است تا نظر گردشگران زیادی را از اقصی نقاط ایران و حتی از سایر کشورها را به خود جلب کند اظهار داشت: به منظور حفظ و حراست از آن ضرورت دارد تمامی دستگاه های مسئول اقدامات لازم را معمول دارند.

فرماندار یزد با تأکید به اینکه بافت تاریخی یزد سرمایه ای ارزشمند و گرانبها است خاطر نشان کرد: حفظ و احیای این میراثهای گرانبها وظیفه ای است که تنها با همت و همدلی مردم و مسئولان به دست خواهد آمد.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری فرصتی برای رسیدن به توسعه پایدار می باشد افزود: امروزه همه صاحبنظران و کارشناسان معتقدند صنعت توریسم جزء سه صنعت برتر جهان به شمار می رود و از اینرو نقش کلیدی در توسعه اقتصادی ، اجتماعی ،‌فرهنگی و ... هر کشور و منطقه ای دارد.

شاکری شمسی با اشاره به اینکه یزد به عنوان اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان محسوب  می گردد تصریح کرد: یزد با داشتن تعداد قابل توجهی مراکز تاریخی و گردشگری و منحصر به فرد ، با برنامه ریزی صحیح می توان زمینه بازدید تعداد زیادی از گردشگران و دوستداران میراث فرهنگی  از بناهای تاریخی این دیار فراهم نمود.