سرپرست فرمانداري يزد:

اولويت شهرستان يزد در بخش كشاورزي اصلاح الگوهاي آبياري است

سرپرست فرمانداري يزد با اشاره به روش‌های نوين آبياري در بخش كشاورزي اظهار داشت: اولويت شهرستان يزد در اين بخش، اصلاح الگوي هاي آبياري است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، روز یک‌شنبه 13 تيرماه، مديران حوزه جهاد كشاورزي شهرستان با سرپرست فرمانداري يزد ديدار و گفتگو كردند.
«مصطفي سالاري» در اين جلسه بابیان اينكه بخش كشاورزي را می‌توان به‌عنوان يكي از سالم‌ترین بخش‌های توليدي در كشور قلمداد كرد، گفت: برنامه‌ها و سیاست‌های دولت تدبير و اميد در بخش كشاورزي حمايتي و تشويقي است كه نمونه آن را می‌توان در اعطاي تسهيلات ويژه در عرصه تغيير الگوهاي آبياري و اصلاح آن‌ها به نوین‌ترین روش‌ها دانست.
وي با اشاره به اينكه تحول در عرصه كشاورزي و رفتن به‌سوی كشاورزي مدرن نيازمند اطلاع‌رسانی در بين كشاورزان است، تاكيد كرد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده براي توليد محصولات متنوع، بازار كشاورزي رونق بيشتري از قبل داشته است.
سالاري در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نام‌گذاری سال جاري از سوي مقام معظم رهبري با عنوان «اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل» تصريح كرد: يكي از بخش‌های مهم و تأثیرگذار در بحث اقتصاد مقاومتي، بخش كشاورزي است كه مي توان با توسعه بنگاه هاي كوچك و زود بازده اين حوزه نسبت به رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال قدم هاي موثري برداشت.
عالی‌ترین مقام اجرايي شهرستان يزد خاطرنشان ساخت: يكي ديگر از مباحث مهم در بخش كشاورزي توليد باکیفیت و بازاريابي است، چراكه محصولات ما علاوه بر كيفيت می‌بایست در رقابت با محصولات مشابه در نوع بسته‌بندی و تبليغات نيز پیش‌قدم باشند.
سرپرست فرمانداري يزد در پایان با اشاره به پهنه‌بندی‌های صورت گرفته در بخش دام‌پروری شهرستان يزد گفت: متأسفانه درگذشته برخي از اقدامات بدون در نظر گرفتن بحث آمايش سرزميني صورت گرفته كه با اجراي طرح پهنه‌بندی و متمركز شدن مجتمع‌های دام‌پروری اين مسئله نيز در حال مرتفع شدن است.