به گزارش خبرنگار ايرنا ،حجت الاسلام والسلمين محمدعلي صدوقي در آيين افتتاحيه سي و سومين دوره از مسابقات سراسري قرآن كريم در يزد افزود: پيشتاز بودن ايران اسلامي در قرائت، عمل و احكام قرآن از چند جهت براي كشور ايران مهم است كه مهمترين آن خنثي كردن تبليغاتي است كه ساليان سال وهابيت عليه شيعه انجام مي دهند.
وي با بيان اينكه وهابيون متعقد بودند كه ايرانيهاي قرآن را قبول ندارند اظهار داشت: اما حضور
قاريان ايراني در مجامع بين المللي موجب شد كه اين اهتمام از كشور ايران برداشته شود.
نماينده ولي فقيه در يزد افزود: تاثير حضور اين افراد در مجامع بين المللي بيشتر از نوشتن صدها كتاب و مقاله در نفي اين اهتمام بود.
صدوقي با اشاره به اينكه وهابيت مي گفتند كه قرآن به زبان عربي است و كشورهاي غيرعربي نمي توانند بخوبي آن را قرائت كنند ،تصريح كرد: قاريان به آنها ثابت نمودند كه اين توانايي را داريم كه با وجود اينكه قرآن كريم زبان ما نيست ولي چون زبان دين ماست بخوبي آن را قرائت مي كنيم.
امام جمعه يزد با توصيه به قاريان درباره درك مفاهيم قرآن و عمل به آن خاطرنشان كرد: اگر قاريان اين زبان الهي را به خوبي درك كرده و بفهمند و آشنايي به اين زبان داشته باشند مي توانند ارتباط بيشتري با شنوندگان برقرار كنند.
وي با تأكيد بر اينكه پيشرفتهاي قرآن نه تنها در ايران بلكه در جامعه اسلامي مديون توجه خاص مقام معظم رهبري به مسائل قرآني است ،افزود: توجه خاص ايشان چه در دوران رياست جمهوري و چه هم اكنون و نيز تأكيد بر نگاه خاص قاريان به سبكهاي ايراني در قرائت قرآن باعث ارتقاي جايگاه ايران اسلامي و تغيير نگاه جوامع اسلامي به ايران در مباحث قرآني بعد از انقلاب اسلامي شده است .
استاندار يزد هم در اين مراسم به اهميت و جايگاه قرآن اشاره كرد و گفت: اين كتاب مقدس براي هدايت انسانها ناز ل شده است.
'محمدرضا فلاح زاده' بر عمل قرآن و توجه به مفاهيم قرآني تاكيد كرد.
سي و سومين مسابقات سراسري قرآن كريم در رشته هاي قرائت ،حفظ ،ترتيل و مفاهيم قراني از امروز در يزدآغاز شده و به مدت پنج روز ادامه دارد.