فرماندار يزد :

ارتقاء سطح فرهنگي و علمي جامعه مرهون تلاش معلمان است

فرماندار يزد در ديدار با معلمين خود در دهه 60 گفت: ارتقای سطح علمی جامعه و پیشرفت در حوزه های مختلف مرهون تلاش بی وقفه معلمان است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، فرماندار يزد به مناسبت هفته معلم با معلمين خود در دهه 60 ديدار نمود.

« مصطفي سالاري » در اين ديدار  که عصر روز پنجشنبه برگزار شد ضمن قدرداني و سپاس از معلمين خود اظهار داشت: تکریم معلمین وظیفه همگانی است چرا كه معلمی جلوه ای از ارزشهاست  و ارتقاي سطح علمي و فرهنگي جامعه مرهون تلاش اين عزيزان است.

فرماندار يزد با بيان اينكه بايد تقدير از معلمان بايد در طول سال انجام شود و محدود به يك روز خاص نشود افزود: روز 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم یادآور جایگاه والای علم و معرفت و مقام استاد و معلم در تفکر دینی اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان يزد  تلاش معلمان عزيز را براي تربیت دینی و تقویت هویت ایرانی- اسلامی ستود و خاطرنشان كرد: معلمان همواره با تحمل دشواري ها ، براي تحقق اهداف آموزشي و پرورشي به ياري نوجوانان و جوانان عزيز مي شتابند.

سالاري در پايان با ابراز خوشحالي از ميزباني معلمين خود در دهه 60 ابراز داشت: معلمان عزيز در عرصه ي تعليم و تربيت، زيباترين جلوه‌هاي عشق و ايثار را در تاريخ به نمايش گذاشته‌اند و همه ما وظيفه داريم تا جایگاه معنوی معلمان را پاس داریم.

لازم بذكر است مرور خاطرات و تجلیلِ از مقام این معلمان  از جمله اقدامات زیبای این جلسه بود.

در ضمن در پایان این مراسم تابلوی نقاشی خطِ شهید مطهری توسط هنرمند مجتبی رکوعی به فرماندار یزد اهداء شد.