فرماندار يزد:

آمادگی برای مواجهه با موقعيت بحراني هدف کارگاه آموزشی غدیر است

فرماندار يزد گفت: دستیابی به آمادگی و تمرین اقدامات و برنامه ای پیش بینی شده از مهمترین اهداف برگزاری کارگاه آموزشی غدیر 3 است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان يزد به منظور برنامه ريزي براي شركت در کارگاه تمرینی و آموزشی مدیریت بحران شهرستان ها غدیر 3 به رياست فرماندار يزد برگزار شد.
« مصطفي سالاري » در اين جلسه با تأكيد بر اهميت و ضرورت آشنايي مديران با شرح وظايف خود در موضوع مديريت بحران افزود: در مواقع بحراني به‌ویژه بحران‌های فراگير براي خدمت‌رسانی بهتر لازم است تا مديران و مسئولان ذيربط با آگاهي وآمادگي كامل نسبت به وظايف خود، حاضر باشند.
فرماندار يزد نقش آموزش را در مديريت بحران‌ها بسيار مهم دانست و خاطرنشان كرد: با آموزش است كه می‌توانیم خسارت‌ها و تلفات ناشي از بحران‌ها را كاهش دهيم و در برخي موارد نيز با آموزش صحيح از بسياري بحران‌ها و حوادث خطرآفرين جلوگيري می‌شود.
وي به حوادث و بحران هاي پيش آمده در سالهاي اخير در كشور اشاره كرد و اظهار داشت: خوشبختانه  در يزد مسئولان ارشد استان دغدغه مديريت و پيشگيري از بحران دارند و لازم است دستگاههاي اجرائی نيز به آمادگي لازم براي مقابله با بحرانها دست يابند.
عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد با اعلام اينكه کارگاه تمرینی و آموزشی مدیریت بحران شهرستان ها غدیر 3 از 25 مردادماه به مدت دو روز در شهرستان بافق برگزار مي شود گفت: بنا بر دستور العمل و به منظور آشنايي همه مديران لازم است تا همه مديران مرتبط با مديريت بحران در شهرستان يزد شخصاً در اين كارگاه حضور داشته باشند.
سالاري تصريح كرد: در اين كارگاه  مدیران ادارات شهرستان های استان در قالب یک تیم و به عنوان عضوي از شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان ها با آموزش های لازم آشنا می شوند.
فرماندار يزد افزود: حضور به موقع در كارگاه ها، ميزان مشاركت در بحث و گفتگو، استفاده بهينه از زمان، مستندسازي گزارش، ارائه گزارش از كارگاه ها، پويايي و فعاليت كارگاه و ... از شاخص هاي مهم در ارزيابي ها است.
سالاري در پايان با تقدير از تلاش دستگاه هاي اجرايي كه در سال گذشته اقدامات مهم و تأثيرگذاري را در رابطه با موضوع مديريت بحران در شهرستان يزد انجام داده اند افزود: قطعاً ميزان فعاليت و همچنين ارائه گزارش هاي لازم در اين زمينه مي تواند تسهيل گر جذب اعتبارات در سطح ملي باشد.