فرماندار یزد: تنظیم بازار و نظارت بر قیمت‌ها اولویت جدی برنامه‌های نوروزی است

فرماندار یزد نظارت بر فرآیند بازار و کنترل قیمت ها یکی از اولویت‌های جدی ویژه نوروز 1402 در این شهر میراث جهانی است،‌ گفت: هشت نوروزگاه ویژه خدمت رسانی به مسافران نوروزی در یزد راه‌اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در یزد، سید محمدرضا مدرسی در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان که با محوریت بررسی برنامه‌های ستاد تسهیلات سفر نوروزی برگزار شد، اظهار کرد: زمانی که میهمانان شهر جهانی وارد یزد می شوند اولین نقطه توجه آنان، نوروزگاه ها و کمپ‌های ورودی است و باید برای آن برنامه‌ریزی جدی داشته باشیم.

وی افزود: در همین راستا تعداد هشت نوروزگاه در ورودی‌ها و مسیرهای پرتردد شهرستان پیش بینی شده، که یکی از اهداف آن ترغیب مسافر برای توقف و استراحت بوده و به کاهش حوادث ناگوار جاده‌ای کمک می‌کند.

فرماندار یزد در ادامه با بیان این‌که یکی دیگر از اهداف ایجاد نوروزگاه‌ها بسترسازی برای نشان دادن توانایی شهرداران و مسئولین شهرها در جهت جذب گردشگران است، گفت: لذا هر چه جذابیت برنامه‌هایی که برای مسافران در نظر گرفته می‌شود بیشتر باشد، هر دو هدف محقق می‌شود.

مدرسی با بیان این‌که یزد همیشه یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای مسافران بوده و هست، ابراز کرد: یکی از مهم‌ترین موضوعات، تنظیم بازار و نظارت بر قیمت‌ها است که باید با جدیت به ویژه در ایام نوروز و ماه رمضان، پیگیری شود؛ چراکه در شرایط فعلی وضعیت بازار مطلوب و خوشایند نیست و نظارتی بر قیمت‌ها وجود ندارد.

وی متذکر شد: برخی اصناف متخلف ترفندهای زیادی برای فرار از قانون دارند و در ایام نوروز سوغات یزد را با کمترین کیفیت و بالاترین قیمت عرضه می‌کنند که این امر در خور شأن مردم یزد و بازار دارالعباده نیست. لذا باید نظارت‌ها تشدید شده و مسئولین مربوطه کنترل همه‌جانبه بر بازار داشته باشند.

نماینده ارشد دولت در شهرستان یزد در خاتمه بر فعالیت مستمر خدمات شهری در چند نوبت، تعیین متولی برای سرویس‌های بهداشتی و همچنین تأمین امنیت مردم و گردشگران در شهرستان به ویژه بافت تاریخی تأکید کرد.