به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد محمود شاکری شمسی در این پیام آورده است : سوم خرداد 1361 یادآور حماسه آفرینی دلیر مردانی است که با مقاومت ، جانبازی ، شجاعت و شهادت خود سند افتخاری را در تاریخ ایران اسلامی رقم زدند.

خرمشهر تاریخ مجسم و نمونه عینی صلابت و استواری جوانان جان بر کفی است که صادقانه و بی ریا و گمنام به استقبال شهادت رفتند از این رو، سوم خرداد و فتح خونين شهر، آیینه گویای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه ملت شجاع و مظلوم در برابر باطل بوده است.

سوم خرداد 1361 روز فتح ارزش ها بود ، روز وحدت  و یکپارچگی ملت بزرگ ایران و روز تجلی الطاف خداوندی بر این مردم و روزی که به فرموده معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) « خدا خرمشهر را آزاد کرد».

سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر ﺑه ﻋﻨﻮان ﻧﻤﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻣﻠﺖ اﻳﺮان در طﻮل ﺗﺎرﻳﺦ ثبت شده است و در اين زمينه بايد  هر ﺳﺎل ﺑﺎﺷﻜﻮهﺗﺮ از ﺳﺎلهاي ﮔﺬﺷﺘﻪ ، گرامي داشته شود  که این وظیفه مهم و اساسی بر عهده همه ارگان ها و نهادها و همچنین عامه مردم است.

اینجانب با تبریک و تهنیت این روز بزرگ به فاتحان خرمشهر ، خصوصاً خانواده معظم شاهد،‌ جانبازان،‌ رزمندگان ، ایثاگران و آزادگان هشت سال دفاع مقدس، توفیق همگان را در مسیر معرفی و پاسداشت این روز و مخصوصاً‌شناساندن آن به نسل جوان را از خداوند منان مسألت دارم.