پیام فرماندار یزد به مناسبت سالروز ارتحال ملكوتي حضرت امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد

فرماندار یزد به مناسبت فرارسیدن 14 خرداد ماه سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و همچنین قیام 15 خرداد پیامی صادر نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، « مصطفی سالاری » در این پیام آورده است:

"چهاردهم خردادماه 1368"روز ماتم ملتی در سوگ جانگداز فراق محبوب خود و روز وداع با مقتدای خویش است ،روزی که پیر و جوان صاحب عزا شدند.

رحلت حضرت امام خمینی (ره) نیز همچون حیاتش منشأ بیداری و نهضتی دوباره شد و راه و یادش جاودانه گردید؛ چرا که او حقیقت بود و حقیقت همیشه زنده است.

حضرت امام خميني (ره) با اراده پولادين خود كه ريشه در ايمان و توكل به خداوند متعال داشت توانست با تمسك به حبل الله و با كمك مردم به حكومت 2500 سال شاهنشاهي در ايران پايان دهد و با استقرار حكومت الهي و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران روحيه خودباوري، اعتماد به نفس، استقلال، آزادي و آزادگي را در ملت ايران اسلامي تقويت نمايد.

يوم الله 15 خرداد 1342به عنوان نقطه عطفي در تاريخ مبارزات ملتي قهرمان ايران اسلامي است و در واقع سرآغاز خواست و اراده ي آنان بود كه خواهان رهايي از بند ظلم و حكومت طاغوت بودند، تا اينكه پس از طي يك دوره 15 ساله در بهمن 57 همچون نهالي نورس به شكوفه نشست.

اینجانب ضمن تسلیت سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت پانزده خرداد،‌ از عموم مردم شریف دارالعباده یزد دعوت می نمایم تا در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره امام بزرگوار و شهدای گلگون کفن و حماسه آفرین 15 خرداد که بعد از نماز مغرب و عشاء رأس ساعت 21 روز یکشنبه مورخ 96/3/14 در محل مسجد روضه محمدیه (حظیره) و در جوار تربت پاك حضرت ايت الله صدوقي (ره) برگزار می گردد، حضور بهم رسانده تا عهد و پيمان مجددي باشد با امام راحل (ره) وآرمانهاي آن معمار كبير انقلاب و نظام جمهوري اسلامي ايران.