پيام تبريك فرماندار يزد به مناسبت ثبت جهاني شهر تاريخي يزد

فرماندار يزد در پيامي قرار گرفتن شهر تاريخي يزد در فهرست ميراث جهاني يونسكو را به مردم شريف يزد و ملت بزرگ ايران تبريك گفت.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، « مصطفي سالاري » در اين پيام آورده است:

ثبت جهاني شهر يزد به عنوان نخستین شهر تاریخی جهان،  مظهر تلاش براي ثبت خلاقيت، تمدن و هويت مردماني سختكوش است كه در سالهاي دور با كمترين امكانات در دل كوير با ابتکارات، ایجاد شاهکارهای معماری و سازه های باشکوه زندگي را براي خود جاري ساختند و زمينه اي را فراهم نمودند كه پس از قرن ها جهانيان به احترام تلاش و كوششان بايستند و افتخاري را براي ايران و ايراني به همراه داشته باشند.

یزد به عنوان یکی از کانون‌هاي هنر شناخته می شود كه علاوه بر آن ساکنان شهر خشتي  یزد در هنر زیستن مهارت نيز بسیاری داشته و از طریق تعامل و مقابله با محیط خشك و سوزاننده کویری توانسته اند به مهارت های بالایی در جنبه هاي مختلف زندگي دست يابند.

اكنون استان يزد در کنار استانهای فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی مي باشد كه قطعاً بعد از قرار گرفتن شهر يزد و بافت تاريخي بهم پيوسته، پويا و زنده آن در فهرست ميراث جهاني يونسكو بايد به دنبال پذيرايي گردشگران بيشتري نسبت به سالهاي گذشته باشد.

اينجانب ضمن تبريك اين رخداد بزرگ جهاني به مردم ايران زمين به ويژه مردمان ديار يزد و تقدير و تشكر از زحمات شبانه روزي كليه مسئولين در رده هاي مختلف كه منجر به اجماع تمام اعضای کمیته میراث جهانی شد، اميدوارم با برنامه ريزي، استفاده از نظرات متخصصان و كارشناسان و تعامل و همراهي مردم با مسئولين خود زمينه رشد و شكوفايي نگين كوير بعد از ثبت جهاني بيش از پيش فراهم شود.