اعلام دستورالعمل هاي جديد توسط هيئت اجرايي ستاد انتخابات شهرستان يزد

در اين جلسه محمود عظيمي نيا فرماندار شهرستان يزد حضور پرشور مردم در پاي  صندوق هاي رأي را باعث عزت و سربلندي اسلام ونظام دانست و گفت: تمام سعي ما اين است كه  انتخاباتي سالم وپرشور داشته باشيم. وي دليل برگزاري اين جلسه را با عنايت به شروع زمان رسمي تبليغ كانديداها  تفهيم دستورالعمل هاي اعلام شده از سوي ستاد انتخابات كشور به منظور اجراي سالم انتخابات براي ستادهاي انتخاباتي در شهرستان اعلام كرد و ادامه داد: هر فردي مي تواند يك ستاد انتخاباتي فرعي در شهرستان داشته باشد منوط به اينكه جايگاه ستادي تشكيل شده و از سوي ستاد مركزي كانديداي مورد نظر كتباً به ستاد انتخابات معرفي شده باشد.

در ادامه فرماندار يزد بيان كرد: تبليغاتي كه  در سطح شهر به منظور اطلاع رساني براي سخنراني اشخاص در حمايت از كانديداي خاص نصب مي شود بايد بدون تصويري از كانديداي مورد نظر باشد و صرفاً در مورد شخص سخنران اجازه نصب پوستر و يا بنر را دارند.

محمود عظيمي نيا به برنامه هاي مختلفي كه بعضي از ستادها پيشنهاد و در حال برنامه ريزي هستند اشاره كرد و گفت: بعضي از موارد مثل تشكيل كاروان براي يك كانديداي خاص به علت حساسيت جامعه نسبت به نحوه برگزاري اين نوع  تبليغات، مورد تأييد ستاد انتخابات نمي باشد و تخلف محسوب مي شود و طبق قانون جلوگيري مي شود.

وي تأكيد كرد: ستادهاي انتخاباتي و مردمي كانديداها با رعايت كامل اصول و قوانين و هماهنگي هاي لازم با ستاد انتخابات استان از نظر تعداد محدوديتي ندارند.

رئيس هيئت اجرايي انتخابات شهرستان يزد ادامه داد: اگر محلي به عنوان ستاد انتخاباتي كانديدايي معرفي شود اما مغازه بجز فعاليت ستاد انتخاباتي به فعاليت ديگري مشغول باشد از نظر ستاد انتخابات غيرقانوني مي باشد.

فرماندار يزد افزود: بجز مناطق و محل هايي كه با شهرداري هماهنگي هاي لازم انجام شده و يا به تبليغات انتخاباتي اختصاص داده شده ستادهاي انتخاباتي در محل ديگري نمي توانند تبليغات داشته باشند.

وي در خاتمه صحبت هايش گفت: ستادهاي انتخاباتي كانديداها  نمايندگان خود مستقر در صندوق هاي رأي را سريعاً به ستاد انتخابات معرفي كنند.

فرمانده نيروي انتظامي شهرستان يزد نيز با حضور در اين جلسه گفت: همه بر اساس فرمان مقام معظم رهبري كه فرمودند حضور در انتخابات واجب است و همچنين تحقق بخشيدن به اهداف عاليه شهداي انقلاب وارد صحنه شديم و با محوريت ستاد انتخابات كشور نيروي انتظامي نيز تمام تلاش خود را در برقراري امنيت و اجراي سالم انتخابات انجام خواهد داد.

وي خاطر نشان كرد: تمام كانديداهاي حاضر در انتخابات براي نيروي انتظامي قابل احترام هستند.

 عبدالحسين كريم زاده رييس كميته تبليغات و اطلاع رساني شهرستان يزد نيز با اعلام شماره تلفن 6202020 گفت: كميته اطلاع رساني ستاد انتخابات شهرستان 24 ساعته جوابگوي ستادهاي انتخاباتي كانديداها است.