فرماندار یزد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، محمود شاکری شمسی در این جلسه با اشاره به اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مسائل مهم و زیر بنایی در کشور مطرح و بارها از سوی رهبر فرزانه انقلاب اعلام شده است افزود: اقتصاد مقاومتی ابعاد مختلفی همچون خودباوری ، عدم اتکاء به دیگران ، پرهیز از اسراف و اصلاح الگوی مصرف ، تکیه بر دانش بومی و ... را در بر می گیرد که آموزش و پرورش می تواند در مسیر تحقق اهداف این شعار نقش تعیین کننده و سهم بسزایی داشته باشد .

فرماندار نیروی انسانی متخصص ، متعهد را مهمترین عامل توسعه پایدار در هر کشور دانست و اظهار داشت: بخش قابل توجهی از دوران شکل گیری شخصیت افراد در نوجوانی و در مدرسه به وجود می آید که این خود اهمیت کار آموزش و پرورش بیش از پیش آشکار می سازد.

وی گفت: شورای آموزش و پرورش جای تضارب آرا و گفتگو است و باید مصوبات این شورا براساس یافته های علمی و پژوهشی باشد تا نتایج خوب و مطلوبی را در بر داشته باشد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با بیان اینکه معلمان، اولیاء و دانش آموزان از ارکان آموزش و پرورش بحساب می آیند تصریح کرد: باید با بهره گیری از نظرات و پیشنهادات این افراد در جهت بهبود شرایط آموزش و پرورش شهرستان و استان گام برداریم.

شاکری شمسی به روز بودن آموزش و پرورش را مهم و ضروری دانست و افزود: با توجه به پیشرفتهای علمی صورت گرفته باید با توجه به نیاز روز دانش آموزان پاسخگوی آنها بود تا دچار انحراف در مسیر پیشرفت و تعالی خود نشوند.

فرماندار یزد در پایان نگاه جامع نگر و چند بعدی را در آموزش و پرورش بیش از گذشته خواستار شد.  

شاکری شمسی همچنین در پایان از مسئولین ستاد اسکان مسافران در آموزش و پرورش در ایام نوروز 93  که پذیرایی مسافران از اقصی نقاط ایران بوده اند تقدیر و تشکر کرد.

در این جلسه از زحمات عزیزا...سیفی رئیس شورای آموزش و پرورش سابق یزد و نیز محمد مهدی فلاحتی مدیرسابق آموزش و پرورش ناحیه 2 تقدیر شد.

همچنین در این جلسه در خصوص برنامه های گرامیداشت هفته معلم  بحث  تبادل نظر و تصمیم گیری شد.