سرپرست فرمانداري يزد مطرح كرد:

لزوم پرهيز از اجراي برنامه‌های تكراري و بدون خلاقيت

سرپرست فرمانداري يزد با اشاره به اينكه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌ها نيازمند نوآوري و خلاقيت است، اظهار داشت: لازم است از اجراي برنامه‌هاي تكراري و بدون خلاقيت پرهيز شود.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، سرپرست فرمانداري يزد روز سه‌شنبه 15 تيرماه با رئيس اداره انجمن اوليا و مربيان اداره كل آموزش‌وپرورش استان ديدار و گفتگو كرد.
«مصطفي سالاري» در اين جلسه بابیان اينكه انجمن اوليا و مربيان آموزش‌وپرورش رسالت خطيري را در بازه زماني فعلي جامعه بر عهده دارد، تصريح كرد: مشكلات و مسائل اجتماعي روز جامعه می‌طلبد اين انجمن با ساختاري كه در مدارس پایه‌ریزی كرده است براي پيشگيري از آسیب‌های اجتماعي در سطح مدارس و خانواده‌ها اقدام كند.
وي بابیان اينكه آموزش و اطلاع‌رسانی دو اصل مهم براي پيشبرد اهداف و كسب موفقيت در برنامه‌ریزی‌ها است، تأکید كرد: انجمن‌های اوليا و مربيان به‌عنوان نهادي كه ارتباط خوب و منسجمي با اوليا و دانش آموزان دارند می‌توانند با آموزش و اطلاع‌رسانی بهينه نسبت به پيشگيري از آسیب‌های اجتماعي و امروزي جامعه دانش‌آموزی برنامه‌ریزی كند.
سالاري ادامه داد: برنامه‌هایی كه در اين زمينه صورت می‌گیرد می‌بایست با نگاه به خصوصيات جامعه هدف باشد و سعي شود تا همه مسائل از قبيل نوآوري، تنوع در سبك اجراي برنامه، عدم تكرار و شرايط جذب حداكثري مخاطبان در آن‌ها رعايت شود.
عالی‌ترین مقام اجرايي شهرستان در پايان سخنانش مشورت كردن و كمك گرفتن از خيرين شهرستان را در اين زمينه مطلوب دانست و خاطرنشان ساخت: اصحاب رسانه به‌عنوان محور اصلي اطلاع رساني و آموزش و امين و مردم و مسئولين می‌توانند نقش بسزايي را در تحقق اهداف انجمن‌های اوليا و مربيان ايفا كنند كه شايسته است متوليان امر به اين نكته توجه داشته باشند.