فرماندار یزد خبر داد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاكري شمسي در پاياناين جلسه گفت: به منظور بهره مندي مردم شريف شهرستان بافق از نعمت گاز طبيعي و آمادگي شبكه مذكور در اتصال به شبكه اصلي در شهر يزد ،‌مقرر گرديده است تا اين اقدام در ايام تعطيل كه بهره مندان از گاز طبيعي به حداقل مي رسند انجام گيرد.فلذا به دلايل فني ، ضرورت دارد عمليات اتصال خط بافق به خط اصلي از گاز تخليه گردد كه در اين مدت علاوه بر قطعي گاز به صورت كامل در شهرستان مهريز، قطعي و افت گاز در برخي از مناطق شهر يزد و روستاهاي بخش مركزي را خواهيم داشت.

فرماندار یزد با اشاره به هماهنگی بعمل آمده با شرکت ملی گاز استان افزود: در گام اول گاز برخی از صنایع و واحدهای تولیدی پر مصرف قطع خواهد شد تا بحث مصارف خانگی با مشکلات کمتری مواجه باشیم.

شاکری شمسی با تأکید بر آمادگی کامل ادارات و نهادهای شهرستان یزد در طول این مدت خاطر نشان کرد: در جلسه ای که با حضور مسئولین ذیربط برگزار شد تمهیدات لازم در خصوص رفع مشکلات احتمالی اندیشیده شده است.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان از همشهریان عزیز تقاضا کرد تا با صبوری ، همکاری و همراهی مجموعه مسئولین در این خصوص زمینه برخورداری مردم سایر شهرستانهای استان را از این نعمت خدادی فراهم نمایند.

شاکری شمسی از اختصاص یک واحد سیار نانوایی در بخش مرکزی خبر داد و تصریح نمود: به منظور جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در خصوص نان مردم هماهنگی های لازم با اتحادیه صنف نانوایان و اداره کل غله استان بعمل آمده است. 

همچنین پیله ور مدیر عامل شرکت ملی گاز استان یزد اظهار داشت: عملیات اتصال خط لوله اصلی گاز به خطوط شهرستان بافق از روز 14 آغاز و امیدواریم با تلاش مضاعف همکاران شرکت گاز این عملیات هر چه سریعتر پایان پذیرد.