به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، فرماندار یزد در مراسم یادواره شهدای بخش مرکزی یزد در محل امامزاده دهنو یزد گفت: اقتدار، عزت و صلابت جمهوری اسلامی مرهون رشادت شهدا و از جان گذشتگی این عزیزان است.

عزیزالله سیفی افزود: به فرموده خداوند در قرآن کریم، مقام و منزلت شهید نزد خداوند والا و عظیم است.

وی ادامه داد: یادمان های شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار وشهادت برگزار می شود و امیدواریم با برگزاری این یادواره ها گوشه ای از بار مسوولیت خود را در قبال شهدا به دوش کشیده و خود نیز علاوه بر مردم از نتیجه آن بهره مند شویم.

سیفی در پایان به فداکاری رزمندگان در عرصه های مختلف دفاع از ارزش‌‍های انقلاب اسلامی اشاره کرد و پیروی و الگوگیری از راه شهدا را خواستار شد.

بخشدار مرکزی یزد نیز در این یادواره گفت: رزمندگان در سال های پر افتخار دفاع مقدس افتخارات زیادی را آفریدند اما اکنون وظیفه ما سنگین تر است چرا که ما باید در فکر آبادانی همه جانبه ایران اسلامی بیش از پیش و حال حاضر باشیم.

سید غلامرضا طبایی افزود: دشمنان با فکر و فتنه های جدید همواره قصد انحراف اذهان عمومی و سلب امنیت از منطقه را دارند و بسیجیان و عموم مردم به‌خصوص نسل جوان باید همچون گذشته با هوشیاری و دشمن شناسی به مبارزه با این فتنه ها بپردازند.

در این یادواره که با حضور جمع کثیری از مردم دهنو و خانواده معظم شهدای بخش مرکزی برگزار شد، همچنین مداحی یکی از مداحان اهلبیت(ع) و قرائت دکلمه توسط یکی ازدانش‌آموزان و تقدیر از خانواده های شهدای بخش مرکزی یزد برخی از برنامه‌های اجرایی این یادواره بود و نمایشگاهی نیز با حضور پایگاههای مقاومت این بخش برگزار شد.