'عزيرالله سيفي' روز سه شنبه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا افزود: هر ساله رهبر معظم انقلاب، مهمترين محور راهبردي و جهت گيري كشور را با نامگذاري آن سال اعلام مي كنند.
به گفته وي امسال هم نامگذاري سال به نام جهاد اقتصادي برگرفته از نامگذاري سال 88 با عنوان اصلاح الگوي مصرف و سال 89 با نام همت و كار مضاعف بوده و در واقع دو سال گذشته، پيش زمينه جهاد اقتصادي سال 90 بوده است.
سيفي خاطر نشان كرد: در سال گذشته كشور ما در حوزه هاي مختلف اقتصادي و اجتماعي توفيقات بزرگي را بدست آورد كه اجراي طرح هدف مندي يارانه ها ، افزايش اشتغال، توليد مسكن با اجراي طرح مسكن مهر ، افزايش صادرات غير نفتي و مهم تر از همه مقابله با تحريم هاي دشمنان موجب شد اين نامگذاري در سال 90 در واقع شروع حركت و جهش اقتصادي در كشور ما باشد.
فرماندار يزد تصريح كرد: مسولان كشور ما بايد با سرلوحه قرار دادن اين پيام در همه زمينه هاي اقتصادي و اجتماعي در بهبود رفاه اقتصادي و اجتماعي مردم تلاش كنند و مردم هم بايد با رعايت الگوي اصلاحي در توليد و مصرف انرژي اولين قدم را در تحقق جهاد اقتصادي و خودكفايي و استقلال اقتصادي كشور بردارند