معاون سياسي و اجتماعي فرماندار يزد خواستار شد؛

رعايت مسائل زيست محيطي و بهداشتي براي مقابله با بيماري سالك

معاون سياسي و اجتماعي شهرستان يزد تقویت همکاری هاي بین بخشی را در مهار بيماري سالك مهم و تأثيرگذار دانست و گفت: بايد آگاهي شهروندان نسبت به اقدامات كنترلي و پيشگيري اين بيماري افزايش يابد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه شهرستاني كميته پيشگيري و كنترل بيماري سالك شهرستان به رياست معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري و با حضور جمعي از مديران و كارشناسان برگزار شد.

« محمد علي جعفري » در اين جلسه با اشاره به نقش بهداشت در سلامتی جامعه گفت: یکی از موارد مهم برای سلامتی جامعه رعايت بهداشت و مسائل زيست محيطي است و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و سياست هاي دولت تدبير و اميد در خصوص نگهداری و حفظ محیط زیست همه باید در این امر عمومی شرکت کنند.

معاون سياسي و اجتماعي فرماندار يزد ضمن تأكيد بر پيشگيري در امر بهداشت و سلامت ياد آور شد: پيشگيري يكي از اولويت هاي مهم است كه با توجه به آن مي توان ضمن كاهش هزينه هاي درمان، سلامت جامعه را بيش از پيش تضمين نمود.

وي در ادامه به بحث مقابله با بیماری سالک در شهرستان پرداخت و اظهار داشت: بهترین راهکار مقابله با سالک که به شکل عفونت انگلی موجب ایجاد ضایعه پوستی می شود، پیشگیری از تشکیل کانون سالک در سطح شهر می باشد که این مهم تنها از طریق رعایت بهداشت در تمام فضاها میسر خواهد شد.

جعفري با اعلام اینکه با اقدامات انجام شده شاهد کاهش آمار بیماری سالک در سطح شهرستان یزد هستیم گفت: البته نکته حائز اهمیت در مورد کنترل و پیشگیری بیماری سالک ، رعایت بهداشت و مسائل زیست محیطی است و بنابر آمار ارائه شده از سوی مرکز بهداشت شهرستان برخی مناطق به علت عدم رعایت نکات بهداشتی این بیماری وجود دارد.

معاون سياسي و اجتماعي فرماندار يزد در پايان با تأكيد به اينكه مصوبات مربوط به بازديدهاي ميداني در سطح شهر بايد به موقع اجرايي شود افزود: دستگاه هاي مرتبط در امر پيشگيري از شيوع بيماري سالك بايد با همكاري بين بخشي طرح هايي را به منظور رفع مسائل و مشكلات ناشي از اين بيماري به ويژه در محدوده ي بافت تاريخي اجرا نمايند.