به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد،‌ محمود شاکری شمسی با تبریک 27 خردادماه سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی در سال 1358 گفت: بعد از صدور فرمان از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی شاهد بودیم که مردم با شوق وصف ناپذیری در قالب جهاد سازندگی برای خدمت به روستاها و مناطق محروم آمادگی خود را اعلام نمودند.

فرماندار با اشاره به اقدامات مؤثر انجام شده از سوی جهاد سازندگی در اوایل انقلاب و سالهای پس از آن افزود: احداث راهها در مسیرهای صعب العبور،‌ انتقال شبکه های برق ، رونق دادن به کشاورزی ، دامپروری و ... در روستاها  و مناطق محروم از مهمترین اقدامات بود که صورت پذیرفت.

شاکری شمسی گفت: جهاد کشاورزی به عنوان یک نهاد مقدس از پشتوانه معنوی و مردمی در جامعه برخوردار است.

وی با بیان اینکه کشاورزی به عنوان یکی از اصلی ترین شاخصهای توسعه پایدار در هر کشوری محسوب می شود خاطر نشان کرد: پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی در بخش کشاورزی استان و شهرستان یزد وجود دارد که برای فعال تر نمودن این بخش نسبت به گذشته باید تلاس جدی تری صورت گیرد.

شاکری شمسی با تأکید به اینکه جهاد کشاورزی در بحث اقتصاد مقاومتی می تواند به عنوان یک الگو معرفی شود تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری در چند سال گذشته می باشد که در این خصوص بخش کشاورزی می تواند در محقق ساختن اهداف تعیین شده در این مسیر نقش بسزایی داشته باشد.

فرماندار در بخشی دیگر از گفت: با توجه به اینکه در سال زراعی جدید با کاهش بارندگی مواجه بوده ایم باید از منابع آب بهینه استفاده شود  تا در آینده با مشکل جدی و بحرانی مواجه نشویم.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان استفاده از گونه های کم آب خواه و روشهای نوین در آبیاری را برای رفع مشکل کم آبی مفید و مؤثر دانست.

شاکری شمسی خواستار کاهش تصدی گری در ادارات و نهادهای اجرایی به ویژه جهاد کشاورزی شد و خاطر نشان کرد: می توان با واگذاری امور ، مردم به از طریق سازمانهای مردم نهاد و ارائه تسهیلات به فارغ التحصیلان رشته های مرتبط توفیقات خوبی را در بخش کشاورزی بدست آورد.

همچنین در این جلسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: شهرستان یزد به عنوان مرکز استان از نظر تولید محصولات کشاورزی در سطح استان در رتبه های برتر قرار دارد.

سجادی پور با اعلام اینکه 65 درصد محصولات گلخانه ای استان در شهرستان یزد تولید می شود اظهار داشت: کشت گلخانه ای به عنوان یک مزیت می باشد و در حال حاضر از لحاظ کمی در سطح بالایی قرار داریم که امیدواریم به لحاظ کیفی نیز به جایگاه مطلوبی دست پیدا کنیم.