فرماندار يزد تأكيد كرد؛

تعامل و همراهي دستگاه هاي اجرايي در رفع مسائل سالمندان

فرماندار يزد گفت: با خرد جمعی و همکاری دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و برنامه‌ریزی دقیق می‌توان ضمن حفظ حرمت و جایگاه سالمندان، مسائل و مشكلات اين قشر از جامعه را مرتفع نمود.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه شوراي سالمندان شهرستان يزد با حضور فرماندار، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري و اعضاي اين شورا تشكيل شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با تسليت ايام شهادت حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايش اظهار داشت: آموزه‌های دین اسلام احترام به سالمندان و افراد کهنسال را یک امر ضروری دانسته و ما نیز باید این امر را جدی بگیریم و زمینه‌های لازم را برای زندگی بهتر و حفظ موقعیت و جایگاه سالمندان فراهم کنیم.

فرماندار يزد مناسب سازي اماكن عمومي و كليه ادارات شهرستان را براي تسهيل عبور و مرور سالمندان مهم و ضروري دانست و تصريح كرد: بايد در اسرع وقت مكان هايي كه فاقد مسير مناسب براي سالمندان مي باشد احصاء شود و به صورت ماهانه و برنامه زمانبندي مشخص نسبت به اصلاح آن ها اقدام شود.

وي ابراز داشت: فرمانداري نيز آمادگي دارد تا با هماهنگي معاونت محترم هماهنگي امور عمراني استانداري در خصوص تخصيص اعتبارات مناسبت از محل تعمير و تجهيز اقدام نمايد.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان يزد ابراز داشت : حساس سازی جامعه نسبت به بحث سالمندان وپیش بینی نیازهای آنها، ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و اجتماعی مطلوب به سالمندان با حفظ احترام و کرامت آنها بايد مورد توجه دستگاه ها اجرايي قرار گيرد.

سالاری در بخش پاياني سخنان خود بر حل مسائل و مشکلات این قشر با استفاده از تمام ظرفیت ها تاکید کرد و گفت: باید زمینه های لازم برای زندگی بهتر و حفظ موقعیت و جایگاه سالمندان را در جامعه فراهم کنیم.