سرپرست فرمانداری يزد خواستار شد:

برخورد قاطع با متخلفان ریزش ساختمان در خيابان آيت الله كاشاني

سرپرست فرمانداری یزد برخورد قاطع مراجع قضایی با متخلفان ساخت وساز و نظارت کارگاهی ساختمان فرو ریخته در خیابان آیت الله کاشانی را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، «مصطفی سالاری» در گفت و گو با ایرنا با ابراز تأسف از جان باختن یکی از کارگران مشغول به کار در این پروژه تأکید کرد: رعایت نکردن مسائل فنی و مهندسی و همچنین انجام ندادن نظارت های کارآمد توسط مراجع مربوطه، بزرگ ترین ضعف در ساخت وساز های شهری است که منجر به بروز چنین اتفاقاتی می شود.
سرپرست فرمانداری یزد ضمن تشکر از اقدامات معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و دادستان استان در برخورد با متخلفان ریزش این ساختمان، اظهار داشت: بررسی های لازم توسط معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری از ساعات اولیه حادثه تا پایان عملیات آوار برداری با حضور در محل انجام و جمع بندی نهایی گزارشات به مراجع ذیصلاح اعلام شد.
سالاری افزود: متأسفانه ساخت وسازهای غیرمجاز در سطح شهر یزد به یک رویه معمول تبدیل شده که لازم است شهرداری یزد و دیگر ارگان های دخیل در این امر نهایت دقت و اعمال قانون را داشته باشند.
وی بابیان اینکه تکرار این گونه اتفاقات به هیچ وجه قابل قبول نیست، تصریح کرد: کم کاری در حوزه نظارت های کارگاهی و ساده گرفتن آیین نامه ها و قوانین موجود در این زمینه عاملی برای انحراف پیمانکاران است که زمینه ساز حوادثی تلخ و غیرقابل جبران می شود.
سرپرست فرمانداری یزد از شهروندان خواست که با رعایت قوانین، مقررات و آیین نامه های مربوطه، مسئولان شهر و استان را در اجرای امور عمرانی یاری و از بروز چنین حوادثی پیشگیری نمایند.
ریزش یک ساختمان، پیش از ظهر یکشنبه 14 تیرماه در یزد باعث گرفتار شدن پنج کارگر در زیر آوار شد که با تلاش نیروهای آتش نشانی چهار کارگر از زیر آوار نجات یافتند اما یک کارگر جان باخت.