به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی فرماندار و مدیر اجرای سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان باتفاق معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری از کلاسهای آموزشی مأمورین سرشماری عمومی کشاورزی 93 شهرستان یزد بازدید کرد.

فرماندار یزد در این بازدید با عنایت به نقش مأمورین سرشماری در امر جمع آوری اطلاعات و آمارهای مورد نظر، خطاب به آن ها گفت: مهمترین اصل در کار مأمورین ، فرا گرفتن آموزش های لازم و به کار گرفتن آن ها در مسیر کار می باشد.

مدیر اجرای سرشماری عمومی کشاورزی شهرستان یزد اظهار داشت: مأمورین سرشماری نه به عنوان یک شخص حقیقی ، بلکه با یک شخصیت حقوقی و به عنوان یک تشکیلات دولتی به درب منازل شهروندان مراجعه می نمایند، لذا می بایست با رفتار مناسب و پسندیده با پاسخگویان برخورد نمایند.

شاکری شمسی با بیان این مطلب که تصمیمات مناسب از سوی تصمیم گیرندگان ناشی از اطلاعات و آمار درست و صحیح است افزود: مأمورین سرشماری می بایست دقت و حساسیت لازم را در اخذ اطلاعات از پاسخگویان داشته باشند و صحت و دقت در کار را فدای سرعت ننمایند.

وی در پایان از اساتید دوره آموزشی مأمورین سرشماری عمومی کشاورزی خواست تا علاوه بر آموزه های تئوری ، توجه ویژه ای به کارگاه های عملی در این دوره داشته باشند.

لازم بذکر است برای اولین بار با استفاده از تبلت کار سرشماری در کشور اجرا خواهد شد.