به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد جلسه شوراي اداري بخش زارچ با حضور حجت الاسلام والمسلمين دهقان امام جمعه زارچ ،عزيزا...سيفي فرماندار يزد ،مديران بخش و اعضاي شوراي اسلامي شهر در محل بخشداري زارچ تشكيل شد.

در اين جلسه فرماندار يزد ضمن تبريك سال نو به مديران بخش گزارشي از اهم فعاليتهاي شهرستان يزد در سال گذشته پرداخت و گفت اجراي طرح هدفمند كردن يارانه ها، افزايش اشتغال ،افزايش صادرات غير نفتي ،رشد علمي و پژوهشي كشور و از همه مهمتر مقابله با تحريم ها با همت مضاعف و كار مضاعف مسئولان و مردم كشور زمينه ساز جهاد اقتصادي گرديد .

عزيز ا... سيفي گفت دشمن وقتي در عرصه هاي امنيتي ،سياسي و حتي به نحوي فرهنگي در ايران شكست خورد به زمينه سازي و جلوه دادن ناكار آمدي اقتصادي دست زده است كه به فضل الهي و با تلاش همه مردم در بخشهاي مختلف اقتصادي با تبعيت از  فرمان مقام معظم رهبري كه سال90 را سال جهاد اقتصادي نامگذاري  كردند با فعاليت جهاد گونه  خود دشمن را نا اميد خواهند ساخت. 

فرماندار ادامه داد جهاد  معمولا به نوعي تلاش مقدس اطلاق مي شود كه در شرايط فعلي كشور مي بايست در حوزه اقتصاد به آن پرداخت پس در واقع جهاد اقتصادي امروز تلفيق ابعاد دنيوي با ابعاد مقدس اسلامي است كه پيشرفت و آباداني و عمران كشور را به دنبال خواهد داشت.

همچنين امام جمعه زارچ با تشريح  دلايل نامگذاري سال جاري  از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال جهاد اقتصادي به بيان مسائل و مشكلات عمده  مردم زارچ از جمله فاضلاب شهر يزد و مشكلات عديده آن براي مردم زارچ و همچنين  درخواست زير گذر و  ميدان شدن پل الغدير كه به نحوي ورودي شهر يزد محسوب مي شود داشت.

قابل توضيح اين است كه در ابتداي اين  جلسه بخشدار زارچ و مديران دستگاههاي اجرايي بخش به ارائه گزارش از حوزه كاري خود و طرح مسايل و مشكلات پرداختند كه فرماندار قول پيگيري داد.