فرماندار یزد خبر داد:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی پس از پایان جلسه بهبود کیفیت آرد و نان شهرستان یزد در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: نان به عنوان یک کالای ضروری است که در سبد غذایی مردم سهم بسزایی دارد و از این رو بحث تولید و توزیع آن در دولت یازدهم نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فرماندار یزد با تأکید بر اهمیت بهداشت و سلامت نان تولید شده اظهار داشت: رعایت دستورالعملهای بهداشتی از نکات مهمی است که نانوایان طبق قانون ملزم به رعایت آن هستند و در این جلسه مقرر گردیده است تا مرکز بهداشت شهرستان نظارت ویژه ای را در خصوص رعایت موارد بهداشتی پخت نان انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه آموزش هدفمند نانوايان بر كيفيت پخت نان تأثير گذار است خاطر نشان کرد: آموزش هدفمند و اصولي نانوايان در ارتقاء كيفيت و سلامت نان نقش اساسي دارد و از اين رو نانوايان بايد توجه ويژه به توليد نان مناسب داشته باشد تا رضايت مردم نيز حاصل شود.

شاکری شمسی همچنین از بکارگیری سیاست تشویق و تنبیه در رابطه با واحدهای نانوایی خبر داد و افزود: در آینده افزایش یا کاهش سهمیه آرد نانوایی ها منوط به افزایش یا کاهش کیفیت نان تولیدی می باشد.

فرماندار با بیان اینکه براساس بررسی های انجام شده نان تولید شده در یزد نسبت به سایر استانها از کیفیت بهتری برخوردار است گفت: با نظارت و بازرسی دقیق تر که توسط اتحادیه ، اداره کل غله، سازمان صنعت ، معدن و تجارت انجام خواهد شد امیدواریم در آینده شاهد مرتفع شدن برخی از مسائل و مشکلات در زمینه پخت نان باشیم.

شاکری شمسی در پایان گفت: مردم می توانند با شماره تلفن 124 در رابطه با قیمت نان، شماره ای کشوری 1490 و استانی 7245500 در رابطه با بهداشت نانوایی ها تماس گرفته و مسائل و مشکلات را به گوش مسئولین برسانند.


DSC08887.jpg DSC08890.jpg DSC08908.jpg
نعم