فرماندار یزد خبر داد:

افزایش قابل توجه اعتبارات ورزش در شهرستان یزد

فرماندار یزد گفت: برای سال 96 اعتباری بالغ بر سی میلیارد ریال برای اتمام پروژه هاي نيمه تمام و توسعه فضاهای ورزشی در شهرستان یزد از بودجه شهرستان در نظر گرفته شده است كه قطعاً اعتبارات استاني و ملي نقش بيشتري در اين زمينه دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، نشست مسئولین و نواب رئیس زن هیأت های ورزشی شهرستان یزد با نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار یزد، مدیرکل ورزش و جوانان استان و سایر مسئولین برگزار شد.

« مصطفی سالاری » در این نشست با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای را ارتقاء سطح ورزش درکشور دارد افزود: دولت یازدهم به توسعه زیر ساخت های لازم در امر ورزش توجه داشته که امیدواریم در سالهای آینده با به نتیجه رسیدن آن شاهد توسعه بيش از پيش آن باشيم.

فرماندار یزد با اشاره به افزایش اعتبارات در حوزه ورزش در شهرستان یزد در دو سال گذشته گفت: در سال 94 اعتبارات اختصاص یافته به ورزش در شهرستان یزد کمتر از یک میلیارد تومان بوده است که با توجه به نگاه ویژه مسئولین به توسعه ورزش در شهرستان اعتبار در نظر گرفته شده در سال 95 یک میلیارد هفتصد میلیون تومان و در سال 96  بيش از سه میلیارد تومان ديده ايم.

وی اضافه کرد: البته در سالهای گذشته با توجه به شرایط اعتبارات تخصیص یافته كمتر از 30 درصد  بوده است که امیدواریم در سال جاری اعتبارات در نظر گرفته بیش از پیش تخصیص یابد.

سالاری در بخشی دیگر از مطالب خود با اعلام اینکه سرانه فضای ورزشی به غیر از فضاهای ورزشی ادارات و سازمان ها در مرکز استان 27 سانتي متر است خاطرنشان کرد: این سرانه در برخی از شهرستان های استان بیش از یک متر است که این امر نشان دهنده این است که مسئولین عالی استان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی باید به امر توسعه فضاهای ورزشی در شهرستان یزد با جمعیت بالغ بر 60 درصد جمعیت استان همت بیشتری داشته باشند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان یزد بر تعامل و ارتباط بخش صنعت و معدن با ورزش تأکید کرد و افزود: با توجه به قوانین موجود بخش صنعت می تواند در زمینه ورزش کمک نماید که بر همین اساس باید با فراهم نمودن زمینه همکاری و همچنین پیگیری مسئولین ورزشی استان و شهرستان شاهد حضور بیش از پیش این حوزه در امر ورزش و توسعه آن باشیم.

فرماندار یزد در پایان به موضوع امنیت و برقراری نظم و انضباط مسابقات ورزشی نیز اشاره نمود و تصریح کرد: فرمانداری در طول سال با توجه به برگزاری مسابقات مختلف ورزشی وظیفه بر قراری نظم و امنيت مسابقات و برنامه هاي ورزشي  را با هماهنگی سایر نهادها امنيتي و انتظامي به عهده دارد.