فرماندار يزد:

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد ، محمود شاكري شمسي در ديدار مدير عامل و اعضاي هيئت مديره خانه مطبوعات استان يزد با بيان اينكه اصحاب رسانه به عنوان بخشي از نخبگان جامعه هستند كه وظيفه آگاهي بخشي و اطلاع رساني را بر عهده دارند افزود: در يك جامعه دموكراسي اصحاب رسانه به عنوان يكي از اركان مهم جامعه محسوب مي شوند كه مي توانند در موضوعات مختلف به عنوان يك الگو براي ساير اقشار معرفي شوند.

فرماندار يزد با اشاره به اينكه خانه مطبوعات استان در سالهاي گذشته نتوانسته به جايگاه حقيقي و در خور شأن دست پيدا كند ابراز اظهار داشت: اميدواريم در دوره ي جديد با توجه به تجارب ارزشمند و گرانبهاي اعضاي هيأت مديره ، همفكري و تعامل مناسب ساير اعضاء ، شناسايي نقاط قوت و ضعف گذشته و با  برنامه ريزي هدفمند و مدون، شاهد رشد و ترقي خانه مطبوعات استان باشيم.

وي داشتن برنامه  براي رسيدن به اهداف را لازم و ضروري دانست و خاطر نشان كرد: بايد سياستهايي در نظر گرفته شود تا اعضاي خانه مطبوعات به اين نهاد تعلق خاطر بيشتر داشته و در مسير موفقيت اين خانه ، بيش از پيش مشاركت داشته باشند.

شاكري شمسي در ادامه با تأكيد به اينكه يكي از وظايف ركن چهارم يك نظام مردم سالار،  آگاهي دادن به مردم است گفت: آگاهي دادن صرفاً چاپ اخبار و رويدادها نيست بلكه امروزه در شهرستان با چالشها و مشكلاتي روبرو هستيم كه اصحاب رسانه و مطبوعات مي توانند نقش بسزايي در حل و فصل نمودن آنها داشته باشند.

فرماندار در بخشي از سخنان خود خواستار آموزش و انتقال فرهنگ اصيل مردم يزد شد و افزود: فرهنگ يزدي به عنوان يك فرهنگ غني از گذشتگان براي ما به ارث گذاشته شده است و امروز بافت تاريخي ، صداقت ، سختكوشي ، امنيت و .... به عنوان عمده فرهنگ هاي مادي و معنوي در سراسر ايران و حتي گوشه و كنار جهان زبانزد عام و خاص است.

عالي ترين مقام اجرايي شهرستان تأكيد كرد: اگر فرهنگ و اصالت يزدي منتقل نشود نسلهاي بعدي با خلاء هاي فرهنگي و هويتي مواجه بوده كه اين خود مي تواند معضلاتي را به همراه داشته باشد.

فرماندار يزد در پايان بر تعامل و همراهي هر چه بيشتر اصحاب رسانه و مديران و مسئولان تأكيد كرد و افزود: در سايه تعامل و همفكري مي توان در راستاي رفع مسائل ومشكلات استان و به تبع آن شهرستان گام هاي اساسي برداشت.

در ابتداي اين ديدار مسعود اركان مدير عامل گزارشي از وضعيت خانه مطبوعات استان ارائه و اعضاي هيئت مديره نيز به ارائه نظرات و پيشنهادهاي خود پرداختند.