فرماندار يزد عنوان كرد؛

ارائه راهكارهاي علمي و كاربردي براي مقابله با بحران ها

فرماندار يزد بر آمادگي همه جانبه مديران در زمان هاي بحراني تأكيد كرد و گفت: مديران توانمند افرادي هستند كه بتوانند در شرايط بحراني با استفاده از راهكارهاي علمي و كاربردي از ميزان خسارت هاي جاني و مالي بكاهند.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان يزد با دستور كار بررسي كارخواسته ارسالي از اداره كل مديريت بحران استان با موضوع طراحي سايت هاي امداد و نجات و اسكان شهرستان بعد از وقوع بحران با حضور فرماندار، سرپرست شهرداري يزد و دستگاه هاي اجرايي عضو اين شورا تشكيل شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با بيان اينكه در وقوع بحران هاي طبيعي بايد زمان طلايي یعنی اقدام در کوتاه ترین زمان ممکن مدنظر قرار گيرد اظهار داشت: مديران ذيربط بايد در مواقع بحراني نسبت به وظايف خود آگاه باشند و به موقع تصميم گيري كنند.

فرماندار يزد هدف از اجرای مانور و كارگاه آموزشي را بالا بردن انگیزه و سطح آگاهی، افزایش مشارکت و کاهش زمان فعال شدن تیم بحران در مواقع ضروری، افزایش پاسخگویی به سوانح و حوادث و سرعت عمل نیروهای امداد و نجات در مواجهه با بحران های احتمالی دانست و افزود: انتظار داريم دستگاه هاي اجرايي عضو شوراي هماهنگي مدیریت بحران در این مانورها و كارگاه حضور فعال و اثر بخشي را داشته باشند.

وي لازمه امدادرسانی سريع و مؤثر، وجود آمادگی و زیرساخت‌های لازم در جامعه بيان نمود و تأکید كرد: ضرورت دارد مسیر ارتقاء آموزش همگانی هموار و گام‌هایی اصولی و اساسی  در اين زمينه برداشته شود .

در اين جلسه همچنين « جعفر امين مقدم » سرپرست شهرداري يزد بخشینگری را مهمترین آسیب زنجیره مدیریت بحران عنوان كرد و اظهار داشت: همكاري و هماهنگي همه دستگاه هاي اجرايي عضو اين شورا در مقابله صحيح با بحران ها و همچنين كاهش خسارات ناشي از آن مهم و برجسته است.

در اين جلسه چهار ساعته در خصوص مكان يابي سايت هاي اسكان اضطراري بعد از بحران و الزامات آن بحث و تبادل نظر شد.

پیش بینی سایت های امداد و نجات و اسکان اضطراری در مناطق مختلف شهر به ویژه بافتهای فرسوده و تاریخی، هماهنگی لازم برای تشکیل حداقل 55 تیم آماده برای موارد آبکشی در زمان بارندگی های احتمالی و طراحی فضاهای خدماتی و بهداشتی در بوستانهای شهری و همچنین استفاده دو منظوره مكان هاي مدنظر، از ديگر مباحث مهمي بود كه در اين جلسه عنوان شد.