فرماندار يزد:

آموزش یکی از مباحث مهم در مدیریت بحران است

فرماندار یزد مهم‌ترین موضوع در مدیریت بحران را توجه به آموزش دانست و تاکید کرد: دستگاه های اجرایی باید همه امکانات خود را در این زمینه بسیج نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، جلسه شورای هماهنگي مدیریت بحران شهرستان با حضور فرماندار، معاون مدیرکل مدیریت بحران استان، معاون فنی و امور عمرانی فرمانداری و دستگاه های عضو این ستاد تشکیل شد.

« مصطفی سالاری » در این جلسه با تقدیر از همکاری دستگاه های اجرایی استان و شهرستان در همراهی و تعامل با فرمانداری در زمینه برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت ماه اظهار داشت: بیش از 93 درصد مردم استان در انتخابات مشارکت داشتند که در این بین مردم شهرستان یزد در این دوره با حضور کم نظیر و مشارکت 83.4 درصدی نقش مؤثری را در خلق این حماسه ای عظیم داشته اند.

فرماندار یزد در ادامه با بیان اینکه ماهیت شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان توجه به موضوع همکاری، همدلی و مدیریت یکپارچه در مواقع بحرانی است افزود: خوشبختانه در سالهای گذشته با برنامه ریزی های انجام شده بانك اطلاعات تجهیزات و نیروهای انسانی دستگاه های اجرایی جمع بندی شده که قطعاً می تواند در مواقع بحرانی و ضروری کارساز باشد.

وی توجه به امر پیشگیری را برای کاهش صدمات مالی و جانی در زمان وقوع بحران ها مهم و تأثیرگذار دانست و تصریح کرد: تدوین واجرای برنامه هایی  با رويكرد آموزشي و آگاه‌سازی مردمي در بحث مديريت بحران نقش مهمي در كاهش آسیب‌پذیر جامعه ايفا خواهد كرد.

رئیس شورای هماهنگي مدیریت بحران شهرستان یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در رابطه با موضوع مقابله با پدیده مگس ميوه مدیترانه ای برای کاهش خسارات محصولات کشاورزی گفت: برش شهرستانی دستورالعمل های استانی برای اجرا به ادارات و نهادهای شهرستان ابلاغ مي شود.

سالاری در پایان  با بيان اينكه در وقوع بحران هاي طبيعي بايد زمان طلايي یعنی اقدام در کوتاه ترین زمان ممکن مدنظر قرار گيرد اظهار داشت: بحران هيچگاه خبر نمي كند و مهمترين نكته اي كه بايد در اين خصوص مدنظر قرار گيرد تصميم گيري در زمان هاي قبل ، حين و بعد از بحران است.