فرماندار يزد مطرح كرد:

فرهنگ؛ پايه و اساس رشد و توسعه ساير حوزه‌ها است / اجراي طرح جمع آوري نقاط جغرافيايي كتابخانه هاي شهرستان

فرماندار يزد در نشست مشترك انجمن کتابخانه‌های عمومي شهرستان يزد بابیان اينكه مباحث فرهنگي پايه و اساس رشد و توسعه ساير حوزه‌ها است؛ اظهار داشت: هرچه فرهنگ در جامعه تقويت شود زمينه تعالي ساير حوزه‌های سياسي و اجتماعي را فراهم می‌کند.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، نشست مشترك انجمن کتابخانه‌های عمومي شهرستان با حضور فرمانداري يزد، مديركل نهاد کتابخانه‌های استان، معاون سياسي و اجتماعي فرمانداري يزد، مدير کتابخانه‌های عمومي شهرستان، بخشداران و جمعي از اعضاي حقيقي و حقوقي اين انجمن برگزار شد.
«مصطفي سالاري» در اين جلسه ضمن تقدير و تشكر از عملكرد نهاد کتابخانه‌های استان، شهرستان و اعضاي انجمن کتابخانه‌ها تأکید كرد: تلاش مجموعه همكاران ما در نهاد کتابخانه‌ها و اعضاي انجمن در سال 95 بهبود فضاي کتابخانه‌ها و حركت به سمت ايجاد فضايي شاداب و پرنشاط در اين اماكن بوده است كه اقدامات خوبي در اين زمينه صورت گرفته است.
وي با اشاره به اينكه ضرورت دارد روند شاداب سازي کتابخانه‌ها در سال 96 با شدت بيشتري ادامه يابد تصريح كرد: فضاي کتابخانه‌ها و کتاب‌خوانی می‌بایست به سمتي حركت كند كه براي اقشار مختلف جامعه ايجاد جذابيت نمايد.
رئيس انجمن کتابخانه‌های عمومي شهرستان يزد بابیان اينكه كتاب مؤثرترین كالا براي مقابله با هجمه‌های فرهنگي است به نقل‌قولی از استاندار يزد اشاره نمود و عنوان كرد: استاندار محترم همواره در سخنانشان بر اين موضوع تأکیددارند كه «می‌بایست در مقابل هجمه‌های فرهنگي؛ هجمه فرهنگي مناسبي داشته باشيم» و اين مهم با ترويج كتاب و کتاب‌خوانی و تقويت ذهن و روح جامعه امکان‌پذیر است.
سالاري يكي از برنامه‌های سال آتي در حوزه كتاب و کتاب‌خوانی را توجه بيش از بيش به بحث خيرين كتابخانه ساز دانست و افزود: مذاكرات متعددي به‌منظور رفع مشكلات پيش روي خيرين و تسهيل در امور ساخت کتابخانه‌های جديد صورت گرفته است و در سال 96 توجه جدی‌تری به اين حوزه خواهيم داشت.
فرماندار يزد در بخش ديگري از سخنانش به ارائه پيشنهادي پرداخت و گفت: اجراي طرح برداشت نقاط جغرافيايي کتابخانه‌های شهرستان به‌منظور تطبيق با لایه‌های جمعيتي شهرستان يكي ديگر از اقداماتي است كه ضرورت دارد در سال آينده انجام شود.
وي افزود: اين اقدام كمك خواهد كرد تا احداث کتابخانه‌های جديد بر اساس شاخص جمعيت صورت گيرد و از تراكم بیش‌ازحد چند كتابخانه در يك منطقه يا محروم شدن منطقه‌ای از داشتن كتابخانه جلوگيري شود.
فرماندار يزد در بخش پاياني سخنانش به برگزاري انتخابات پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا و دوازدهمين دوره رياست جمهوري در سال آتي اشاره و تأکید كرد: فراهم‌سازی بستر حضور پرشور مردم و رعايت مُر قانون در انتخابات آتي دو محور اصلي برنامه‌های ستاد انتخابات شهرستان يزد است.
رئيس هیئت اجرايي انتخابات شهرستان يزد بابیان اينكه برگزاري انتخابات با مشاركت همه دستگاه‌هایی اجرايي امکان‌پذیر است؛ از حضور 10 هزارنفری عوامل برگزاري انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا در شهرستان يزد خبر داد.
گفتني است در ابتداي اين جلسه گزارش كاملي از اقدامات صورت گرفته در اداره کتابخانه‌های شهرستان يزد ارائه و از سوي فرماندار يزد موردتقدیر قرار گرفت.
لازم به ذكر است در پايان اين جلسه از اعضاي انجمن کتابخانه‌های عمومي شهرستان يزد تقدير شد.