فرماندار يزد:

رعايت دقيق قانون و زمان از شاخص هاي اصلي انتخابات است

فرماندار يزد گفت: در شهرستان يزد رعايت دقيق قانون و زمان را در سرلوحه همه فعاليت هاي مربوط به انتخابات قرارداده ايم و در اين مسير اهتمام ويژه اي داريم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، نشست عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان که با حضور استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان، رئیس و اعضای هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان و شهرستان و فرمانداران برگزار شد.

مصطفی سالاری در این جلسه با بیان اینکه سرشماری سال 95 ملاک تعداد اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا است اظهار داشت: با توجه به اصلاحیه قانون انتخابات شوراها در دوره پنجم شورای اسلامی شهرهای شاهدیه و زارچ با 5 نفر، شهر حمیدیا با 7 نفر و شهر یزد با 11 نفر تشکیل خواهد شد.

فرماندار یزد با مهم دانستن شاخص زمان در موضوع انتخابات افزود: كليه مراحل انتخابات اعم از ثبت نام نامزدها،‌ تشكيل هيأت هاي اجرايي، بررسي صلاحيت، تبليغات نامزدها و اخذ رأي براساس برنامه زمانبندي ارسالي از سوي وزارت كشور اجرا مي شود.

وي با اشاره به ثبت نام نامزدهاي پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا از سي ام اسفندماه 95 لغايت 6 فروردين ماه 96 گفت: در اين مدت 670 نفر در حوزه شهرستان يزد ثبت نام نموده اند كه نسبت به دوره قبل 51 درصد رشد داشته ايم.

رئيس هيأت اجرايي انتخابات شهرستان يزد همچنين به حضور پرشور بانوان براي ثبت نام در اين دوره از انتخابات نيز اشاره كرد و گفت: در طول اين مدت 83 نفر از بانوان ثبت نام نموده اند كه حاكي از رشد 168 درصدي نسبت به دوره پيشين است.

سالاري بر امر آموزش براي همه دست اندركاران انتخابات تأكيد كرد و گفت: آموزش به عنوان رکن اساسی برگزاری انتخابات می باشد که دراین دوره به این امر به صورت ویژه پرداخته خواهد شد تا تمامی مجریان و دست اندرکاران امر برگزاری انتخابات با شرکت در دوره آموزشی بتوانند در مسیر برگزاری انتخابات قانونمند و دقیق سهیم باشند.

فرماندار يزد در پايان با بيان گزارشي از ساير اقدامات ستاد انتخابات شهرستان افزود: سعي داريم تا با در نظر گرفتن تمهيدات لازم توسط هيأت اجرايي و همكاري و هماهنگي با هيأت هاي نظارت بستر لازم براي حضور پرشور و حماسي مردم در عرصه انتخابات را فراهم نماييم.