به گزارش دفتر بانوان و خانواده استانداري يزد: در اين بازديد مريم عبدالحسين زاده مشاور استاندار و مديركل دفتر بانوان و خانواده و رقيه كفيل الناس مشاورفرماندار يزد در امور بانوان، غلامحسين دشتي معاون سياسي و امنيتي استانداري را همراهي كردند.
مريم عبدالحسين زاده هدف از اجراي طرح رحمت را تحكيم بنيان خانواده و تعميق باورهاي ديني زنان عنوان كرد و گفت اين طرح از سال 85 در استان شروع شده است و با استقبال زيادي از سوي بانوان روبه رو گرديده است و اميد واريم در سايه الطاف خداوند منان، زنان آموزشهاي لازم جهت تقويت نهاد مقدس خانواده را فرا گيرند.
در ادامه بازديد غلامحسين دشتي معاون سياسي و امنيتي ضمن عرض تشكر و ابراز خرسندي از اجراي اين طرح گفت: مردان داراي اقتدار و احترام هستند و حفظ احترام به مرد در خانه توسط زن كليد رمز خوشبختي مي باشد و بي احترامي به كسي كه حقوق بيشتري به اعضاي خانواده دارد و داراي اقتدار مي باشد نكوهيده تر و براي سرنوشت زندگي خطرناك است.
مهديه اميني مربي اين كلاس مباحث تدريس را ارتباط كلامي با همسر -مهارتهاي جنسي- تربيت فرزند- حجاب و عفاف و روابط بين زوجين ذكر كرد.
اين كلاس در منطقه آزادشهر يزد برگزار مي شود و بيش از 120 نفر از بانوان در اين كلاس حضور دارند و شركت كنندگان خواستار برگزاري كلاسهاي مشابهي براي همسران خود هستند.
باتوجه به كمبود فضا (منزل يكي از ساكنين محل) و تعداد متربيان، جهت برگزاري كلاس در سالن اجتماعات يكي از مدارس منطقه از سوي مشاور فرماندار يزد قول مساعد داده شد.