فرماندار یزد اعلام کرد؛

باسوادی 92.5 درصدی جمعیت بالای 6 سال شهرستان یزد

فرماندار یزد با اشاره به ضرورت اجرای گسترده طرح باسوادی اولیای دانش آموزان، گفت: بیش از 92 درصد جمعیت بالای شش سال شهرستان یزد باسواد هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، جلسه شورای پشتیبانی سواد آموزی شهرستان یزد با حضور فرماندار، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری، معاون سواد آموزش اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر اعضای این شورا برگزار شد.

« مصطفی سالاری » در این جلسه با تقدیر و تشکر از اقدامات معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در ارتقاء سطح سواد آموزی در استان و شهرستان یزد اظهار داشت: اینکه افرادی بتوانند با کسب علم و دانش از دنیای بی سوادی فاصله بگیرند لذت بخش است و فعالیت های دست اندرکاران این حوزه ارزشمند و از جایگاه بالایی برخوردار است.

فرماندار یزد در ادامه با تبریک ثبت جهانی شهر یزد افزود: در حال حاضر یزد به عنوان یکی از پنج شهر جهانی که در فهرست آثار جهانی قرار گرفته و این افتخاری برای مردم و مسئولین است که باید از این فرصت بهره برداری لازم صورت گیرد.

وی تاکید بر برنامه ریزی به منظور تدوین فعالیت ها و اقدامات در حوزه های مختلف در جهان شهر یزد داشت و تصریح کرد: شورای پشتیبانی سواد آموزی می تواند با همکاری با ستاد بازآفرینی پایدار شهری و ستاد راهبردی ثبت جهانی شهر یزد که برنامه های متنوعی برای ارتقاء سطح زندگی در مناطق مختلف به ویژه بافت تاریخی شهر دارند همکاری نماید تا بخشی از مسائل و مشکلات در حوزه سواد آموزی ساکنین این مناطق نیز مرتفع شود.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان یزد با بیان اینکه کسب رتبه ی دوم شهرستان یزد در میزان سواد آموزی در استان شایسته تقدیر است خاطرنشان کرد: فرمانداری یزد آمادگی دارد تا با همکاری و برقراری تعامل بین بخشی بین دستگاه های عضو برای ریشه کن کردن بی سوادی در مرکز استان گام بردارد.

سالاری همچنین خواستار پیگیری جدی مصوبات شورای در روستاهای بخش مرکزی شهرستان شد و تصریح کرد: با توجه به ترکیب جمعیتی روستاها و آمارهای معاونت سواد آموزی انتظار داریم تا بخشداری مرکزی با همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

فرماندار در پایان ابراز داشت: امیدواریم در آینده نزدیک با اجرای مجموعه اقداماتی که در حوزه سواد آموزی انجام می شود رتبه استان در سطح کشور ارتقاء یابد.