شناسه : 73262741
فرماندار یزد اعلام کرد:

40 درصد مدارس یزد نیازمند مقاوم سازی است


فرماندار یزد با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ مدرسه‌سازی در جامعه گفت: ۴۰ درصد مدارس یزد نیازمند مقاوم‌سازی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، همزمان با آغاز هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان یزد و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار یزد، رئيس جامعه خيرين مدرسه‌ساز كشور، مدیرکل حوزه استاندار، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و سایر مسئولان مدرسه خيري احمد افتتاح شد.

" محمود شاکری شمسی " در این مراسم اظهار داشت: نزدیک به 40 درصد مدارس یزد نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی دارد.

وی افزود: در شهرستان یزد که مرکز استان یزد است، بسیاری از مدارس به صورت فوری باید بازسازی شوند چرا که از لحاظ مقاومت با مشکلات جدی روبرو هستند.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه اثرات مدرسه‌سازی در طول زندگی انسان در این دنیا و آخرت برای وی باقی می‌ماند، خاطرنشان کرد: باید زمینه ترویج هر چه بیشتر این فرهنگ در جامعه فراهم شود.

" شاکری شمسی "  جایگاه استان یزد در کشور در زمینه مدرسه‌سازی خیری را مناسب ارزیابی کرد و گفت: با این وجود هنوز اقدامات زیادی برای تکمیل تمام مدارس و بازسازی و مقاوم‌سازی آنها نیاز است.

وی نقش خیران در توسعه و پیشرفت جامعه را مهم دانست و گفت: باید از خیری که اقدام به ساخت مدرسه می‌کند تا فرزندان ما بتوانند با امکانات مناسب به تحصیل بپردازند تقدیر صورت گیرد.

" محمد رضا حافظي " با تاكيد بر اين كه هر پولي شايستگي هزينه‌كردن در امر نيكي مانند مدرسه‌سازي را ندارد، گفت: قطعاً خيرين و ثروتشان اين شايستگي را داشته‌اند كه موفق به اين اعمال پسنديده مي‌شوند.

وي با اشاره به شكل‌گيري هسته‌ي اوليه‌ي اين تشكل خيري از 18 سال پيش در جوار بارگاه مقدس امام هشتم(ع)، گفت: خوشبختانه در طي اين سال‌ها حتي در دوارن اخير كه مردم با مشكلات اقتصادي بيشتري مواجه شده‌اند، مشاركت‌هاي مردمي در امر مدرسه سازی روند رو به رشدي داشته است به طوري كه از سال 1384 تاكنون اين ميزان حتي از اعتبارات دولتی در این زمینه نيز پيشي گرفته است.

رئيس جامعه خيرين مدرسه‌ساز كشور اعلام كرد: در حال حاضر يك‌هزار خير مدرسه ساز در سطح دنيا داریم و بيش از 600 هزار نفر نیز در داخل كشور هستند.

لازم بذکر است مدرسه خيري احمد با زير بناي يكهزار و 800 مترمربع در دو طبقه و در قالب 12 كلاس به همت خير 'رضا شيشه بري' ساخته شده است.

هزينه ساخت اين مدرسه 18 ميليارد ريال اعلام شد كه 13 ميليارد ريال آن توسط خير مورد اشاره تامين شد.

همچنین گفتنی است اين دومين مدرسه اي است كه توسط خير ياد شده ساخته شده ضمن آنكه این خیر محترم متعهد به ساخت یک مدرسه و تجهیز و تکمیل سالن دندانپزشكي کلینیک فرهنگيان يزد شده است.


آدرس کوتاه :