شناسه : 80065911
فرماندار يزد اعلام كرد:

25شهريورماه آخرين مهلت مشاركت در طرح سرشماري نفوس و مسكن


فرماندار يزد با اشاره به اينكه فرصت مشاركت و همكاري در اجراي طرح سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 95 فراهم است، آخرين مهلت ثبت نام را 25 شهريور ماه اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ «مصطفي سالاري» با بيان اينكه علاقه مندان به مشاركت در اين طرح مي بايست از طريق تارنماي yazd.mporg.ir نسبت به ثبت نام اقدام كنند، تاكيد كرد: نفرات ثبت نام شده با شركت در دوره هاي آموزشي و كسب نمره قبولي به عنوان مامور آمار گير در اجرايي شدن هرچه بهتر طرح، دولت را همراهي مي كنند.
وي اظهارداشت: سرشماري عمومي نفوس و مسكن در دو بخش اينترنتي و حضوري در مهر و آبان ماه سالجاري همزمان با سراسر كشور در استان يزد برگزار می‌شود كه بخش اينترنتي آن براي اولين بار در دولت تدبير و اميد برنامه ريزي و در حال اجرايي شدن است.
سالاري با اشاره به اينكه سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 95 با ساير سرشماری‌های متفاوت است، تأکید كرد: در مرحله اول سرشماري افرادبه صورت داوطلبانه با مراجعه به پورتال مركز آمار ايران اطلاعات خود را تكميل و كد ره‌گیری دريافت مي كنند.
مدير اجراي سرشماري عمومي نفوس و مسكن شهرستان يزد با اعلام اينكه طبق آیین‌نامه ضرورت دارد 40 درصد سرپرستان خانوار از طريق اينترنت سرشماري شوند، از دستگاهي اجرايي خواست تا كارمندان و كاركنان دولت به اين امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وي افزود: در مرحله دوم طرح نيز ماموران آمار گير به منازل مراجعه كرده و با استفاده از پرسشگري حضوري فرم هاي الكترونيكي را از طريق تبلت هايي كه در اختيار دارند تكميل مي كنند.
سالاري در پايان از طرح سرشماري عمومي نفوس و مسكن به‌عنوان يك طرح ملي و مهم یادکرد و گفت: ضرورت دارد تمامي دستگاه‌های اجرايي شهرستان با نهايت توان و ظرفيت خود در اين طرح مشاركت و همكاري لازم را داشته باشند.آدرس کوتاه :