شناسه : 698382
فرماندار یزد:

۹دی،نمایش پایبندی مردم به آرمان های امام و انقلاب/تحقق اقتصادمقاومتی نیازمند حمایت از تولیدداخلی


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد به نقل از خبرگزاري يزد رسا ،عزيزا... سيفي فرماندار یزد گفت: مردم ایران اسلامی با درک شرایط حساس و حضور به موقع خود در حماسه نهم دی، برگ زرین دیگری را به دفتر افتخارات نظام جمهوری اسلامی اضافه نموده و به دشمنان اعلام نمودند که ذره ای از آرمان های امام راحل عظیم شأن، انقلاب و منویات مقام معظم رهبری کوتاه نخواهد آمد.
فرماندار یزد:

عزیز الله سیفی فرماندار یزد در آستانه یوم الله نهم دی در گفت‌وگویی با خبرنگار یزد رسا، به تبیین ابعاد ۹دی و چگونگی روی دادن این حادثه بزرگ، و نقش مردم و مسئولین برای اینکه اقتصاد مقاومتی به گفتمان رایج جامعه تبدیل شود پرداخت که در ادامه می‌خوانید:

چه عواملی سبب به وجود آمدن یوم الله ۹ دی شد؟

فرماندار یزد گفت: انتخابات ۲۲ خرداد سال ۸۸با حضور ۸۵ درصدی مردم به عنوان حماسی ترین انتخابات در طول تاریخ انقلاب اسلامی ایران شناخته می شود که به عنوان یک پیروزی بزرگ برای نظام مقدس جمهوری اسلامی شناخته می شود، از اینرو دشمنان داخلی و خارجی نظام با ادعای واهی تقلب در انتخابات و با هدف اهانت به ارزش های مذهبی مردم، خدشه دار کرن ولایت فقیه، ناامن کردن فضای عمومی جامعه و…خواهان تفرقه میان مردم و مسئولان بوده اند که در این خصوص تدبیر مقام معظم رهبری بی نظیر بوده و مردم با لبیک به ندای رهبر خود به خیابان ها آمده و ضمن انزجار از منافقین و دشمنان داخلی و خارجی حماسه ۹ دی را رقم زده و نقشه های شوم مستکبران را بر ملا ساخت.

مردم چه نقشی در به وجود آمدن حماسه ۹ دی داشته اند؟

اساس انقلاب اسلامی ایران ناشی از حضور مردم در صحنه های مختلف بوده است و در طول سه دهه گذشته از تاریخ انقلاب مردم ایران اسلامی با درک شرایط حساس و حضور به موقع خود به پشتیبانی از نظام و آرمان های آن به پا خواسته ودر حماسه نهم دی نیز با حضور بی نظیر خود برگ زرین دیگری را به دفتر افتخارات نظام جمهوری اسلامی اضافه نموده و به دشمنان اعلام نمودند که ذره ای از آرمان های امام راحل عظیم شأن، انقلاب و منویات مقام معظم رهبری کوتاه نخواهد آمد.

به نظر شما برای اینکه اقتصاد مقاومتی به گفتمان رایج جامعه تبدیل شود وظیفه مسئولین چیست؟ وظیفه مردم چیست؟

در شرایط حاضر دشمنان با اعمال حربه های مختلف از جمله تحریم و تهدید در صدد به چالش کشیدن نظام می باشد.از اینرو رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) با تدبیر خود، راهبرد اقتصاد مقاومتی به عنوان بهترین راهکار و گزینه در جهت خنثی نمودن این تحریم ها و تهدیدات را در شرایط فعلی مطرح نموده اند.

وظیفه مردم در بحث اقتصاد مقاومتی این است که با درک صحیح از شرایط فعلی کشور با مدیریت مناسب، پرهیز از اسراف و مصرف گرایی، استفاده از اجناس تولید ملی و… در این خصوص قدم بر می دارند.

اما مسئولان می توانند با حمایت از تولید کنندگان و سرمایه گذاران داخلی، افزایش بهره وری، جلوگیری از فساد اقتصادی سهم بسزایی در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

یکی از سوالاتی که مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی) در سفرشان به خراسان شمالی مطرح نمودند در خصوص اینکه چرا فرهنگ کار جمعی در ایران پایین است به نظر شما علت چیست؟

نهادهای جمعی در ایران مانند احزاب ضعیف هستند که این هم به دلیل همان روحیه ضعیف فرهنگ کار جمعی در ایران است حزب می تواند محلی برای بیان نظرات و نیز بهره گیری از آراء دیگران باشد.

دولتی شدن بسیاری از فعالیت ها را یکی دیگر از دلایل ضعف کار جمعی در ایران است. مردم در گذشته از فرهنگ کار جمعی بالاتری برخوردار بودند اما در حال حاضر به خصوص سالسان گذشته فردگرایی در کارها نمود بیشتری پیدا کرد.

الگوهای آموزشی نادرست یکی دیگر از این دلایل است که در ان نوع نظام آموزشی افراد را به تنهایی مورد خطاب قرار می دهد و عمدتاً مطالبات والدین از فرزندان مبتنی بر توانایی فردی می باشد و نه جمعی.

نهاد های دولتی چه نقش مؤثری در احیای سبک زندگی ایرانی اسلامی می توانند ایفا نمایند؟

باید با توجه به سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری سبک زندگی ایرانی- اسلامی برای جوانان ارائه شود تا از طریق چالش های پیش روی آن ها مرتفع گردد.

در احیای این سبک زندگی همه نهادهای دولتی باید با برنامه ریزی دقیق و مناسب و ارائه راهکارهای صحیح قدم بردارند.

نهادینه سازی سبک زندگی ایرانی-اسلامی در دوران کودکی، معرفی چالشها و مشکلات سبک زندگی غربی و نقاط قوت زندگی ایرانی- اسلامی به جوانان، استفاده از ظرفیت های موجود در ترویج فرهنگ سبک زندگی ایرانی- اسلامی از مهمترین اقداماتی است که می شود در احیای این مکتب از زندگی بردارند.

 

آدرس کوتاه :