شناسه : 697210
فرماندار يزد:

یزد آماده میزبانی از شركت كنندگان اجلاس غیر متعهدها است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد به نقل ار خبرگزاري ايرنا عزيزا...سيفي فرماندار ضمن اشاره به برگزاری شانزدهمین اجلاس سران جنبش غیر متعهدها در تهران گفت: یزد آماده استقبال از سران این كشورها برای بازدید از اماكن گردشگری و تاریخی این شهر است.
فرماندار يزد:

عزيزا... سيفي گفت: تمام امكانات و تمهیدات برای استقبال با شكوه از شركت كنندگان در این اجلاس فراهم شده است.

وی اظهار داشت:تمام میهمانان و خبرنگارانی كه برای پوشش این رویداد مهم به ایران آمدند هر یك تبلیغ و معرفی برای كشور ایران هستند و اگر حقایق جمهوری اسلامی واقع بینانه به گوش جهانیان برسانند، دستاورد بزرگی قلمداد می شود.

فرماندار یزد گفت:جنبش عدم تعهد با هدف مبارزه با زیاده خواهی استكبار جهانی تشكیل شد و از این روز با آرمانهای انقلاب اسلامی در برقراری حكومت عدالت محور همسویی بسیاری دارد.

وی با اشاره به تلاش و برنامه ریزی بی حاصل دشمنان برای منزوی كردن ایران اسلامی در عرصه معادلات جهانی خاطرنشان كرد: حضور 120 كشور دنیا در این اجلاس نشان جایگاه و اهمیت ایران در جهان است.

سیفی گفت: برگزاری اجلاس شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد در این برهه از زمان نشان از تأثیرگذاری ایران در مناسبات منطقه ای و بین المللی است.

فرماندار یزد در ادامه گفت: ستاد تسهیلات سفرهای تابستانی در این شهرستان فراهم شده است و تمام تمهیدات برای مسافرین مهیا شده است.

سیفی با اشاره به اینكه مدارس ، هتل ها و مهمانسراهای نهادها و دستگاههای اجرایی استان برای این امر فراهم شده است ، از وجود بیش از شش هزار و 500 اثر و همچنین وجود ده ها اثر طبیعی از ویژگیهای شاخص یزد خبر داد و افزود: یكهزار و 500 مورد از این آثار ثبت ملی شدند.

این مقام مسئول همچنین از ثبت جهانی دو اثر تاریخی و فرهنگی یزد شامل باغ های دولت آباد در یزد و پهلوانپور مهریز خبر داد و اظهار داشت: یزد به عنوان دومین شهر خشت خام جهان و دومین شهر تاریخی آماده پذیرایی از میهمانان دور دوم مسافرت ها و نیز میهمانان اجلاس غیرمتعهدها در تهران است. 

آدرس کوتاه :