شناسه : 144613470
سرپرست فرمانداري يزد خواستار شد؛

گفتمان و فرهنگ مهدويت در بين مردم فراگير شود


سرپرست فرمانداري يزد در گردهمايي سالانه استان‌های بنياد فرهنگي حضرت مهدي (عج)، نقش اثرگذار بنياد را برای نهادینه سازی گفتمان و فرهنگ مهدویت خواستار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد؛ سرپرست فرمانداري يزد در گردهمايي سالانه استان‌های بنياد فرهنگي حضرت مهدي (عج) اظهار كرد: مردم ايران در طول تاريخ احترام ویژه‌ای به ساحت مقدس امام عصر داشته‌اند و دشمنان کوشیده‌اند همواره از اين مهم سوءاستفاده نمايند.

«عباس حيدري» نقش و جايگاه بنياد فرهنگي را در ارتقا آگاهي ديني و بصيرت نسل جوان مؤثر و بااهمیت برشمرد و گفت: ضروري است اين فعالیت‌ها در باورها و بين مردم فراگير شود.

وي بابیان اينكه حضور فعالين مهدوي در بين آحاد جامعه می‌تواند ضمن تثبیت افكار و عقايد مردم، زمينه مبارزه با تفكرات انحرافي را فراهم نمايد افزود: در صورت ارتباط مؤثر و مستمر مربيان بنياد با مدارس و به‌ویژه مهدهای كودك می‌توان افزايش شاخصه‌های فكري و فرهنگي را در بين كودكان شاهد بود.

ارتباط با سمن‌ها و بهره‌گیری از تشکل‌های فرهنگي موضوع ديگري بود كه حيدري بر آن تأکید و خاطرنشان كرد: سازمان‌های مردم‌نهاد به‌واسطه با مردم بودن می‌توانند در گسترش تفكرات مهدوي اثربخش و تأثیرگذار باشند.

اين مقام مسئول لزوم استفاده از ظرفيت فضاي مجازي را يادآور شد و عرضه داشت: فضاي مجازي اكنون به‌عنوان جولانگاه معاندين تبدیل‌شده است و در صورت حضور جدي، اين فضا به فرصتي مناسب براي تبليغ تفكرات و اندیشه‌های ديني و مذهبي تبديل خواهد شد.

گفتني است بنياد فرهنگي مهدويت با تدوين و ساماندهي مؤسسات فرهنگي ضمن آسيب شنايي تفكرات مذهبي، نقشي مؤثر در مبارزه با خرافه گرايي پيرامون حوزه مهدويت ايفا می‌کند.

 

 

 

 


آدرس کوتاه :