شناسه : 3135980

پیام فرماندار یزد به مناسبت سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر


محمود شاکری شمسی فرماندار در پيامي سوم خرداد سالروز فتح غرورآفرين خرمشهر را گرامي داشت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد محمود شاکری شمسی در این پیام آورده است : سوم خرداد 1361 یادآور حماسه آفرینی دلیر مردانی است که با مقاومت ، جانبازی ، شجاعت و شهادت خود سند افتخاری را در تاریخ ایران اسلامی رقم زدند.

خرمشهر تاریخ مجسم و نمونه عینی صلابت و استواری جوانان جان بر کفی است که صادقانه و بی ریا و گمنام به استقبال شهادت رفتند از این رو، سوم خرداد و فتح خونين شهر، آیینه گویای دفاع مقدس و جهاد آگاهانه ملت شجاع و مظلوم در برابر باطل بوده است.

سوم خرداد 1361 روز فتح ارزش ها بود ، روز وحدت  و یکپارچگی ملت بزرگ ایران و روز تجلی الطاف خداوندی بر این مردم و روزی که به فرموده معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) « خدا خرمشهر را آزاد کرد».

سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر ﺑه ﻋﻨﻮان ﻧﻤﺎد ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻣﻠﺖ اﻳﺮان در طﻮل ﺗﺎرﻳﺦ ثبت شده است و در اين زمينه بايد  هر ﺳﺎل ﺑﺎﺷﻜﻮهﺗﺮ از ﺳﺎلهاي ﮔﺬﺷﺘﻪ ، گرامي داشته شود  که این وظیفه مهم و اساسی بر عهده همه ارگان ها و نهادها و همچنین عامه مردم است.

اینجانب با تبریک و تهنیت این روز بزرگ به فاتحان خرمشهر ، خصوصاً خانواده معظم شاهد،‌ جانبازان،‌ رزمندگان ، ایثاگران و آزادگان هشت سال دفاع مقدس، توفیق همگان را در مسیر معرفی و پاسداشت این روز و مخصوصاً‌شناساندن آن به نسل جوان را از خداوند منان مسألت دارم.


آدرس کوتاه :