شناسه : 17078182

پیام فرماندار یزد به مناسبت روز دانشجو


فرماندار يزد در پيامي با گراميداشت يادو خاطره شهداي دانشجو، فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو را به همه دانشجویان ایران اسلامی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، محمود شاکری شمسی در این پیام آورده است: شانزدهم آذرماه، نماد بیداری، آزادی خواهی، استبداد ستیزی و استکبار ستیزی جوانانی است که در تقويم افتخارات ايران اسلامي به عنوان روز دانشجو نامگذاري شده است.

شانزدهم آذرماه، يادآور رشادت ها و جان فشاني دانشجوياني است كه در جريان اعتراض به دخالت هاي بيگانگان در امور ايران، در مقابل زور گويي و ظلم مستبدين ايستادگي كرده و نهايتاً در اين راه به شهادت رسيدند.

16 آذر، نشان دهنده پيشتازي دانشگاه و دانشجو در مبارزه با استبداد و روشنگري در جامعه است. بدون ترديد دانشجو به عنوان يك نخبه همواره نقشي مؤثر و تعيين كننده در تاريخ سياسي ايران داشته و دارد.

اينجانب ضمن گراميداشت ياد وخاطره سه شهيد والامقام اين روز، شهيدان مهدي شريف رضوي، احمد قندچي و مصطفي بزرگ نيا و تبريك روز دانشجو، به تمامي دانشجويان فهيم و با بصيرت ، اميدوارم كه با حضور با نشاط و فعال و با آگاهي سياسي كامل در عرصه هاي مختلف كشور مسئولين اجرايي خود را در پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و برنامه هاي دولت تدبير و اميد يار و مددكار باشند.


آدرس کوتاه :