شناسه : 158780049

پیام فرمانداريزد به مناسبت روز ملی شوراها


به مناسبت فرارسیدن نهم اردیبهشت و روز ملی شوراها؛ فرمانداريزد در پیامی این روز را به مردم و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای مرکزی شهرستان تبريك گفت.

به مناسبت فرارسیدن نهم اردیبهشت و روز ملی شوراها؛ فرمانداريزد در پیامی  این روز را به مردم و اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای مرکزی شهرستان تبريك گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری يزد، "سيد محمد رستگاري" در این پیام آورده است:

 و امرهم شورا بینهم

نظام اسلامي ايران بر اساس آموزه‌هاي مكتبي بر دوپایه ايمان خالص به وحدانيت الهي، و با اتكاء به مردم شکل‌گرفته و همواره قوام و دوام خود را متكي به اين دو اصل مي‌داندواداره جامعه با رأي مردم، جمهوريت نظام را عينيت بخشيده، و انتخاب مستقيم و غيرمستقيم تمامي مسوولين كشور، توسط مردم اهتمام جمهوري اسلامي را بر جمهوريت نظام نشان مي‌دهد.

نهم اردیبهشت روز تاسیس شوراهای اسلامی که زمینه ساز تاثیرگذار ی عینی مردم در تعیین سرنوشت جامعه گردید بیانگر نقش آفرینی جدی مردم در اداره امور شهر و روستا است و کمترین نقش این روز ، جلب توجه جامعه به عملکرد نهادی می باشد که طی چند دوره فعالیت خود، جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری هر شهر و روستا بدست آورده است .

شوراهاي اسلامي كشوروسيع‌ترين، گسترده‌ترين و مردمي‌ترين بُعد مردم‌سالاري ديني را عيني ساخته‌اند، از اقصي‌نقاط روستايي كشور تا مركز، مشتمل بر شوراهاي روستا، بخش، شهر، شهرستان، استان و عالي‌ استان‌ها و در برگيرنده منتخبين اقشار مختلف اجتماعي، شغلي، قوميتي، جنسيتي، جوان، ميانسال وبزرگسال بوده و تنوع وسيعي از طيف‌هاي مختلف جامعه را در عرصه اي به پهناي كشور گردهم آورده است. 

بدینوسیله  فرارسیدن سالروز تاسیس شوراها وروزملی شوراهای اسلامی را به همه اعضای محترم شوراهای شهر و روستا بویژه اعضای شوراهای اسلامی در شهرستان يزدتبریک عرض نموده، اميد است انشاءا... با تجارب ارزشمند کسب‌شده و مشاركت و همكاري و آگاهي بخشي روزافزون بين آحاد مردم و اعضاي شوراهاي اسلامي شاهد افزايش نقاط قوت و رفع نقايص موجودوارتقاي سطح فرهنگي اجتماعي تخصصي و كارآمدي قانوني شوراها در جامعه اسلامي باشيم.

ازمشارکت و همدلی همه عزیزان و اعضای شوراهای اسلامی برای کاهش آلام جامعه در مواجهه با شیوع ویروس کرونا طی ماههای اخیر تقدیر وتشکر می نمایم .
آدرس کوتاه :