شناسه : 159197633

پیام تبریک فرماندار یزد به مناسبت روز پزشک


فرماندار یزد طی پیامی روز پزشک را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري  یزد، "سیدمحمدرستگاری" فرمانداریزد، با صدور پيامي يكم شهريور روز پزشک را به جامعه پزشكي تلاشگرايران اسلامي به خصوص پزشكان متعهدوحاذق شهرستان یزد تبريک گفت.
در این پيام آمده است:
جامعه ی پزشکی کشور بر خود می بالد که افرادی پاک نهاد و نیکو سرشت به پشتوانه ی توانایی و دانایی توشه گرفته از عِرق ملّی و میهنی در سودای تامین سلامت انسانها همت خویش را به کار گرفته اند و مجدانه تلاش می نمایند. به واقع  پزشکان  ضامن سلامت جامعه ، امنیـت روحی بیماران و فرشتگان نجاتی هستند که  درد جسم را  با روح  بلندشان در سایه  لطف الهی التیام  می بخشند.
در بازخواني اين پيشينه افتخارآميز، حضور حماسي پزشكان ايران اسلامي در سال هاي دفاع مقدس وفعاليتها وتلاشهاي  ارزنده  وخستگی  ناپذیرپزشکان  وکادر درمان بویژه  در ایام شیوع بیماری کووید  19  که بی تردید ازخود گذشتگی ها و جانفشانی ها دراین دوران سخت برای همیشه در اذهان تاریخی مردم این دیارجاودان خواهد ماند، فصل درخشاني است كه به علت قرابت و همراهي با عظمت معنوي ارزش هاي شهادت و ايثار، جاودانگي يافته و با تقديم شهيدان والا مقام فضاي فرهنگي جامعه پزشكي كشور را عزت و آبرو بخشيده است .                     
بدينوسيله اول شهريور ماه سالروز ولادت دانشمند بزرگ و طبيب برجسته و نامدار جهان اسلام شيخ الرئيس ابوعلي سينا و  روز پزشک را به  قشربزرگوارو عزیز پزشک  و جمیع پزشکان شهرستان یزد تبریک عرض نموده واز خداوند متعال، مزيد توفيقات طبيبان و پزشكان گرامي را در راستاي خدمت به مردم و جامعه ايران اسلامي مسئلت مي نمايم.
آدرس کوتاه :