پيام تشکر و قدرداني سرپرست فرمانداري يزد از دست اندرکاران ثبت جهاني قنات های «حسن آباد» و «زارچ»

سرپرست فرمانداری یزد با صدور پیامی از دست اندرکاران ثبت جهاني قنات های «حسن آباد» و «زارچ» تقدیرو تشکر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، متن کامل پیام «مصطفی سالاری» بدین شرح است:
به نام هستي بخش مهربان
بدون شک تحولات چند سالِ اخير در حوزه بافت تاريخي و ميراث فرهنگي استان يزد و بويژه شهر يزد آنقدر چشم نواز و دل نشين است که امروز شاهديم اين بافت تاريخي در آستانه ثبت جهاني قرار گرفته و تلاش برای پويایی و زنده شدن بیشتر آن همچنان ادامه دارد.
بافت تاريخي يزد سال هاي متمادي به حال خود رها شده بود و رنج ها کشيد تاجایی که هکتارها از زيبايي خود را از دست داد اما، به همت اجراي سياست هاي حمايتي دولت تدبير و اميد جاني دوباره گرفت و پرونده ثبت جهاني يزد پس از سال ها آماده و به مراجع جهاني ارسال شد. 
در کنارهمه اين تلاش ها و موفقيت ها، امروز با انتشار خبر ثبت جهاني دو قنات پر آوازه و قديمي «حسن آباد» و «زارچ» یک بار دیگر از نام ایران زمین درعرصه بین المللی و بویژه صنعت توریسم و گردشگری با افتخار و شکوه یاد شد.
اينجانب بر خود فرض مي دانم که از همه دست اندرکاران حوزه ميراث فرهنگي و گردشگري به ويژه جناب آقاي مهندس سيدحسيني، معاون محترم هماهنگي امور عمراني استاندار، جناب آقاي مهندس شرافت، مديرکل محترم ميراث فرهنگي و گردشگري و صنایع دستی استان و همکارانشان و تمامي نهادها و سازمان هاي مردم نهاد کوشا و فعال در اين زمينه، تشکر و سپاسگزاري نمايم.