شناسه : 1447454
فرماندار یزد:

پدافند غیر عامل موثرترین راهبرد برای مقابله با حوادث و اتفاقات است


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد ، عزیزا...سیفی فرماندار در جلسه مدیریت بحران شهرستان یزد تأکید کرد پدافند غیر عامل می تواند میزان آسیب پذیری در حوادث را کاهش دهد.
فرماندار یزد:

عزیزا...سیفی با بیان اینکه پدافند غیر عامل موثرترین راهبرد برای مقابله با حوادث و اتفاقات است افزود: نظم و آرامش در صورتی پایدار است که وضعیت موجود به طور مستمر مورد بررسی و پایش قرار گرفته و ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت، تمهیدات لازم در راستای مقابله و کنترل بحران‌های احتمالی مدنظر قرار می گیرد.

فرماندار اظهار داشت: پدافند غيرعامل پنج هدف عمده را از قبيل كاهش آسيب پذيري، افزايش پايداري مديريت در زمان هاي بحراني، استمرار اقدامات در زمان تهديد و بحران و دفاع بدون سلاح دنبال مي كند.

وی افزود: پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری در سال 1382 پدافند غیر عامل در ایران شکل گرفت که با توجه به عمر نه چندان طولانی خود در این خصوص اقدامات قابل توجهی صورت گرفته است.

سیفی تأکید کرد : باید با برنامه ریزی و هماهنگی همه دستگاههای اجرایی دستورالعمل ها و اجرای قوانین پدافند غیرعامل به صورت یک گفتمان فراگیر در جامعه نهادینه شود.

فرماندار در پایان ضرورت آشنایی همگان با پدافند غیر عامل را یادآور شد و خاطر نشان کرد: آموزش پدافند غیر‌عامل برای عموم مردم باید در دستور کار قرار داده شود .

آدرس کوتاه :