به مناسبت روز بزرگداشت شهداء؛

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در یزد برگزار شد

همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت بزرگداشت روز شهداء صبح امروز با حضور گسترده مردم یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، دومین همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا صبح امروز با حضور استاندار، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر، فرماندار یزد، مدیرکل ورزش و جوانان استان، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

این همایش پیاده روی از تربت پاک هشت شهید گمنام دفاع مقدس در میدان امیرچخماق آغاز و در ادامه ضمن ادای احترام به مقام شامخ سومین شهید محراب " حضرت آیت الله صدوقی " و امام جمعه فقید یزد " حجه الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمد علی صدوقی" تا گلزار شهدای گمنام خلدبرین یزد ادامه یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در این همایش با گرامیداشت 22 اسفند ماه که به نام روز شهدا نامگذاری شده است، اظهار کرد: ارزش این پیاده‌روی در این است که آمیخته با یاد شهدا است و امیدواریم بتوانیم در راستای تحقق اهداف شهدا گام برداریم.

محمدعلی طالبی عنوان کرد: این برنامه فرصتی برای اطلاع‌رسانی دستگاه‌های مختلف به مردم و خدمت و همیاری و مشارکت با مردم برای انجام برنامه‌هایی این‌چنینی است.

فرماندار یزد نیز در این مراسم یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت و افزود: باید با برگزاری مراسم‌های مختلف در همه ایام سال، یاد و خاطره شهدا را گرامی داریم.

محمود شاکری شمسی اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی مناسب در سال 94 شاهد برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی بیشتر در سطح استان و شهرستان یزد باشیم.

این مسیر در دوران دفاع مقدس، مسیر اعزام رزمندگان به جبهه‌ها و مسیر تشییع پیکر مطهر شهدا بوده است و پیاده‌روی امروز یاد و خاطره آن روزها را برای مردم یزد به ویژه خانواده معظم شهدا زنده کرد.

گفتنی است 22 اسفند ماه سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) مي باشد كه با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۸۳ به نام روز بزرگداشت شهدا نام گرفت.