شناسه : 693123
فرماندار:

هرچه سريعتر اقدامات لازم در خصوص انتقال كوره ها آجرپزي به خارج از شهر صورت گيرد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، در جلسه اي كه با حضور فرماندار ، معاون عمراني فرماندار و چند تن از مسئولين در محل فرمانداري تشكيل شد در خصوص انتقال كورهاي آجرپزي به سايت فهرج تصميم گيري شد.
فرماندار:

عزيزالله سيفي با بيان اينكه بحث انتقال كوره ها از گذشته تا بحال وجود داشته است گفت: بايد هر چه سريعتر اقدامات لازم در خصوص انتقال كوره هاي آجرپزي به سايت 600 هكتاري جاده يزد بافق  صورت پذيرد.

سيفي گفت: سايت 600 هكتاري از نظر زيست محيطي مورد تأييد سازمان محيط زيست قرار گرفته و مي بايست هر چه سريعتر آماده سازي و تحويل صاحبان فخاري شود.

فرماندار با اشاره به اينكه  آلودگي زيست محيطي كوره هاي سنتي آجرپزي بسيار زياد است خاطر نشان كرد بايد به همراه انتقال اين كوره ها به خارج از شهر تجديد نظر مناسبي در مورد نوع سوخت مورد استفاده كوره ها صورت گيرد تا بيشتر از اين شاهد آلودگي هوا  در شهرستان يزد نباشيم.

معاون عمراني فرماندار نيز در ادامه با اشاره به اينكه تعداد 295 واحد كوره دستي و 88 كوره فشاري در حريم شهرستان يزد وجود دارد افزود: بستر لازم براي انتقال اين  واحدها به فهرج  با همكاري  نماينده موسسه كوثر و نماينده محترم صنف فخاران فراهم شده است و در مورد شرايط واگذاري زمين به كوره داران عزيز اطلاع رساني خواهد شد.

نماينده موسسه كوثر نيز آمادگي كامل خود را زمينه واگذاري زمين به كوره داران اعلام نمود.

آدرس کوتاه :