شناسه : 86676198
استاندار یزد:

نقش مدیریتی بانوان در مسیر تکامل انسانی باشد


استاندار یزد در مراسم جشن بانوی انقلاب گفت: زنان با مدیريت خود در خانواده و جامعه برای تشکیل امّت واحد اسلامی و برخورداری جامعه از سیرۀ الهی تلاش کنند و نقش مدیریتی بانوان در مسیر تکامل انسانی باشد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد و به نقل از دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، جشن بزرگ بانوی انقلاب هم زمان با سومین روز ایام الله دهۀ فجر با حضور استاندار یزد، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، فرماندار یزد، معاون روابط عمومي،‌ تشريفات و امور بين الملل دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري و جمعی از بانوان استان در سالن پردیس شهید پاکنژاد یزد برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زینب(س) و ایام الله دهۀ فجر با بیان اینکه بانوان در همۀ عرصه‌ها از جمله کار و تلاش، خدمات، صنعت، مدیریت، هنر، فرهنگ، صنایع‌دستی و دیگر حوزه ها می‌توانند نقش‌آفرین باشند، گفت: زمان ثابت کرده است که زنان نیز مانند مردان در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند.
وی بیان کرد: توانمندی خانم‌ها در مقایسه با آقایان کمتر نیست و بعضأ در برخی حوزه ها بیشتر است و امروز نیز شاهد هستیم مدیران زن با تدبیر و برنامه‌ریزی خود برای سرافرازی کشور تلاش و موفقیت‌های بسیاری کسب کرده‌اند.
میرمحمدی با برشمردن برخی تفاوت‌ها میان مردان و زنان، این تفاوت‌ها را حاکی از این دانست که نقش خانم‌ها بسیار بیشتر از مردان است و ادامه داد: نقش مدیریتی بانوان در خانواده با توجه به نقش آنان در تأمین آسایش و آرامش و نیز ایجاد صبر و بردباری ارزنده‌ترین نقش آنهاست.
عالی ترین مقام اجرائی استان با بیان این فرمودۀ حضرت امام(ره) که « از دامن زن، مرد به معراج می‌رود »، افزود: فردی به معراج می‌رود که در دامنی شایسته پرورش یافته باشد، با عمل صالح و ایمان قوی به خدا موانع را کنار بگذارد و مسیر تکاملی انسان را سیر کند.
وی حق‌طلبی و صبر را دو ویژگی‌ای دانست که در زنان بیشتر است و گفت: مردان نیز مانند زنان برای تحقق جامعه‌ای ارزشی تلاش کنند؛ به‌گونه‌ای که با افزایش همدلی در جامعه از خشونت دوری شود و افکار بلند در جامعه گسترش یابد.
استاندار یزد ادامه داد: شایسته است زنان به‌گونه‌ای در مدیریت خانواده و دیگر سطوح مدیریتی جامعه پیش روند که نسل آیندۀ کشور بهتر از نسل امروز در سرآمدی و اقتدار کشور بکوشد و ایران و جامعۀ اسلامی را در سطح جهانی مطرح کند.
میرمحمدی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه زنان نقش مهمی در فرآگیر شدن بینش اسلامی در جامعه دارند، اظهار امیدواری کرد: بانوان ایران برای تشکیل امّت واحد اسلامی و برخورداری جامعه از سیرۀ الهی تلاش کنند.
گفتني است جشن بانوي انقلاب با محوريت امور بانوان و خانواده فرمانداري يزد و با مشاركت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري، شركت اب منطقه، شركت توزيع برق و كانون پرورش كودكان و نوجوان استان تدارك ديده شده بود.
 

آدرس کوتاه :