شناسه : 692873
فرماندار یزد در جمع زائرین حج تمتع گفت:

نقش زائرین تحصیلکرده در کاروانهای حج امسال را مهم و اساسی ارزیابی کرد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، عزیزالله سیفی در جلسه زائرین تحصیلکرده حج تمتع 90 یزد تأکید کرد باید از ظرفیتهای معنوی حج استفاده کرد.
فرماندار یزد در جمع زائرین حج تمتع گفت:

عزیزالله سیفی با اشاره به جایگاه و اهمیت بالای سفر حج در زندگی افراد گفت: باید از تمام ظرفیتهای معنوی ایجاد شده  در این سفر استفاده کامل کرد تا سعادت دنیا و آخرت تضمین شود.

فرماندار : «حج‏» يكى از بزرگترين و ارزنده‏ترين كلاسهاى آموزنده و اجتماعى، انسان است كه در ساختن فرد و جامعه اسلامى، نقشى مؤثر و انكار ناپذير داشته و دارد. «حج‏» يك عامل هماهنگ كننده است كه مى‏بايست به تمام مسلمانان از هر نژادی كه هستند، خط و جهت فكرى بدهد.

فرماندار نقش زائرین تحصیلکرده در کاروان ها را مهم و اساسی ارزیابی کرد و تصریح کرد: مدیران و مجموعه عوامل کاروان می توانند با استفاده از پتانسیل های بالای این زائرین وتشکیل شوراهای فرهنگی در طول برگزاری ایام حج کارهای فرهنگی ودینی  را در حج افزایش داده و از این طریق زمینه آشنایی دیگر زائرین را در زمینه های مختلف فراهم کنند.

وی در ادامه از زائرین تحصیلکرده خواست تا زائرین دیگر را در مورد مسائل دینی ، شبهه افکنی وهابیون، آشنایی با اماکن تاریخی و متبرکه و... راهنمایی کرده تا همه با سرزمین وحی آشنا شوند.

سیفی در پایان از مجموعه عوامل کاروان و برگزار کننده حج  تقدیر و تشکر کرد و خاطرنشان کرد که خدمت به ضیوف الرحمان یکی از نعمتهای الهی است که پاداش آن در نزد خداوند متعال محفوظ است.

آدرس کوتاه :