فرماندار يزد تأكيد كرد؛

نقش تأثيرگذار آموزش در برگزاري انتخابات سالم و قانونمند

فرماندار يزد گفت: دوره های آموزشی ویژه اعضای شعب اخذ رأی با هدف یادآوری، بازآموزی و آشنایی با تغییرات جزئی به وجود آمده در قانون انتخابات است.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، اولين جلسه آموزش اعضاي شعب ثبت نام و اخذ رأي در شهرستان يزد با حضور فرماندار، معاونين فرمانداري و بخشدار مركزي و معاون مديركل دفتر امور سياسي و انتخابات استانداري برگزار شد.

« مصطفي سالاري » در اين جلسه با تبريك اعياد شعبانيه، روز جهاني كار و كارگر و هفته معلم اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامي تا كنون 35 انتخابات سراسري در سطح كشور برگزار شده و در 29 ارديبهشت ماه سال جاري نيز شاهد برگزاري همزمان انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر ور وستا خواهيم بود.

فرماندار يزد با بيان اينكه در مهمترين موضوع در امر برگزاري انتخابات اجراي دقيق قانون و مقررات است افزود: رعايت دقيق دستورالعمل و مواد قانوني در انتخابات مي تواند موجب ارتقاء اعتماد عمومي مردم شود.

وي با اعلام اينكه در گزينش اعضاي شعب به تجربه افراد تأكيد شده است گفت: نزديك به 70 درصد اعضاي شعبه از افرادي هستند كه ساليان متمادي در امر برگزاري انتخابات با فرمانداري همكاري داشته اند.

سالاري بيان اينكه آموزش از اركان مهم و تأثيرگذار انتخابات است گفت: وزارت کشور در خصوص ارائه آموزش های لازم به عوامل اجرایی با توجه به اصلاح برخي از مواد قانون و آئين نامه اجرايي انتخابات تاکید داشته و ضروري است که برای برگزاری انتخابات به بهترین شکل ممکن و اجرای صحیح قانون عوامل برگزار کننده از آموزش های لازم برخوردار باشند.

فرماندار يزد تصريح كرد: به منظور آشنايي اعضاي شعب ثبت نام و اخذ رأي شهرستان به قوانين و مقررات جزوه آموزش جامع ويژه عوامل اجرايي انتخابات تكثير و در اختيار همه افراد قرار گرفته است.

رئيس هيأت اجرايي انتخابات شهرستان يزد رعايت اصل بي طرفي توسط مجريان و برگزار كنندگان انتخابات را امري مهم و ضروري دانست و خاطرنشان كرد: اين موضوع مورد تأكيد مقام معظم رهبري و مسئولان است و براساس قانون هيچ يك از اعضاي شعب اخذ رأي نبايد به عنوان عضو ستاد انتخاباتي داوطلبان رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا باشند.

وي با اشاره به حق الناس خواندن رأي مردم توسط مقام معظم رهبري در دوره هاي گذشته انتخابات گفت: رأي مردم به عنوان يك امانت به صندوق آرا ريخته مي شود لذا دست اندركاران برگزاري انتخابات بايد از اين امانت پاسداري و در حفاظت و شمارش آن دقت لازم و كافي را داشته باشند. كنند.

فرماندار يزد خواستار برقراري روحيه همكاري و تعامل بيشتر در بين عوامل اجرايي، نظارت، بازرسي و ... در روز انتخابات شد و اظهار داشت: با توجه به حجم بالاي فعاليت در شعب اخذ رأي ضروري است همه عوامل مستقر در شعبه در روز انتخابات از ابتدا تا آخرين مرحله يعني شمارش آرا باهم وفاق و همدلي لازم داشته باشند.