شناسه : 132546542
سرپرست فرمانداری یزد:

نقد سازنده احزاب و تشكل هاي سياسي مورد توجه دولت و مسئولين است و از انتقادات سازنده همراه با راهكارهاي عملياتي استقبال مي كنيم


در ششمين روز از هفته دولت نشست هم انديشي با احزاب و تشكلهاي سياسي شهرستان يزد به رياست عباس حيدري سرپرست فرمانداري و با حضور محمد علي جعفري معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي فرمانداري و جمعي از مسئولان احزاب شهرستان يزد در محل فرمانداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري يزد، نشست هم‌اندیشی مسئولين و نمايندگان احزاب و تشکل‌های سياسي شهرستان با سرپرست فرمانداري يزد با حضور معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي فرماندار و جمعي از كارشناسان حوزه سياسي فرمانداري برگزار شد. در اين نشست عباس حيدري ضمن گراميداشت هفته دولت و ياد و خاطره شهيدان رجائي و باهنر و شهداي دولت با بیان اينكه ضرورت دارد احزاب و تشکل‌های سياسي علاوه بر زمان انتخابات در ساير مقاطع زماني نيز پويايي و نشاط فعالیت‌های خود را حفظ كنند، تأکید كرد: مشاركت احزاب در مسائل غیرسیاسی ضمن كمك به دولت، روند فعالیت‌های در حال انجام را بهبود مي بخشد.

وي با بیان اینکه باید از احزاب سیاسی استان از هر گروه و جناحی به‌عنوان ظرفیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در راستای تقویت و پیشرفت جامعه استفاده کرد، افزود: بزرگان نظام بر وجود احزاب قوی در کشور و فعالیت منسجم آنها تأکید دارند و شایسته است از هم‌فکری، هم‌اندیشی و همکاری تشکل‌های سیاسی در همه زمینه‌ها استفاده شود.

سرپرست فرمانداري اظهار داشت: مسئولان احزاب و تشكل هاي سياسي در مورد مسائل كلان كشور و استان اعلام موضع كنند و با برگزاري جلسات مختلف بررسي كنند كه اولويت اول ما در استان چيست و نقش احزاب در اين زمينه چگونه است و چه راهكارهايي مي توانند به مسئولين و مديران ارائه كنند و با انتقادات و پيشنهادات سازنده خود راهگشاي مديران دستگاه هاي اجرايي باشند.

عباس حيدري در ادامه سخنان خود نقد سازنده را از نيازهاي اساسي جامعه برشمرد و اضافه كرد: نقد سازنده مورد توجه دولت و مسئولين است و ما از انتقادات سازنده استقبال مي كنيم، در اين راستا احزاب به عنوان يكي از اركان جامعه مي توانند مسائل و مشكلات پيش روي جامعه را همراه با راهكارهاي عملياتي به گوش مسئولين برسانند و يكي از خواسته هاي ما از احزاب به عنوان فعال و تشكيلات سياسي اين است كه از مسئولين دستگاه هاي اجرايي مطالبه گري كنند و نقاط ضعف و قوت و مشكلات را به مسئولين يادآوري كنند و مسئولين با توجه به شعار هفته دولت، "شفافيت،پاسخگويي،كارآمدي" كه سه شاخصه حكمراني خوب است بايد اين شاخصه ها را مدنظر داشته باشند و به آن جامه عمل بپوشانند.

اين مقام مسئول اذعان داشت: همه مسئولين بايد ضمن داشتن وفاق و دلسوزي، دغدغه حل مشكلات و مسائل جامعه و شهروندان را داشته باشند و با همكاري و هم افزايي و دست در دست هم بر فشارها و جنگ اقتصادي و تحريم هاي دشمنان نظام و انقلاب غلبه كنند. وي با بیان اينكه فرمانداري آمادگي دارد در راستاي قانون و مقررات كشور، مجوز فعاليت احزاب و تشکل‌های سياسي جديد را در يزد صادر كند؛ عنوان نمود: خوشبختانه در دولت تدبير و اميد صدور مجوزهاي قانوني و تشكيل دفتر و شعبه براي احزاب تسهيل گرديده است خواستار همكاري بیش ‌از پیش احزاب با يكديگر در زمینه‌های مختلف سياسي و غيرسياسي شد.

عباس حيدري در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد: با هم‌اندیشی و هم‌فکری با نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی استان و شهرستان و با توجه به توان و پتانسل بالاي كشور و سرمايه هاي اجتماعي و انساني خوبي كه داريم شاهد پیشرفت و توسعۀ همه جانبۀ یزد باشیم و همه فارغ از گرایشات سیاسی به فکر خدمت صادقانه به مردم و اعتلای اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم.

در ابتداي اين نشست معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي فرماندار با بيان اينكه نشست هم انديشي احزاب بايد به صورت فصلي برگزار شود اظهار داشت: احزاب و تشكل هاي سياسي نقدهاي علمي و كارشناسي همراه با راهكارهاي موثر ارائه كنند تا دولتمردان بتوانند از آن بهره برداري كنند.

وي در ادامه گفت: دامنه احزاب گسترده است، 30حزب و تشكل سياسي كه عمدتا منشعب از مركز هستند در شهرستان يزد فعاليت مي كنند و تعدد احزاب مي تواند راهگشاي روند انتخاب و گزينش فرد اصلح در جامعه باشد.

محمدعلي جعفري با انتقاد از مقطعي شدن فعاليت احزاب در استان و شهرستان يزد تاكيد كرد: در هيچ كجاي دنيا فعاليت هاي حزبي به زمان انتخابات خلاصه نمي شود و احزاب در تمام دوره ها فعال و جامعه را رصد و پايش مي كنند .

معاون سياسي،امنيتي و اجتماعي فرماندار بيان كرد: در مراحل مختلفي كه كشور با مشكلاتي مواجهه شد احزاب و تشكلهاي سياسي مي توانند راهكارهاي علمي و كارشناسي خود دولت را ياري دهند.


آدرس کوتاه :