شناسه : 153435848

نظارت بر قیمت‌ها اصل خدمت است


امام‌جمعه بخش مرکزی یزد در جلسه شورای اداری فرمانداري يزد گفت: امروز نظارت دقیق بر قیمت‌ها و ایجاد امنیت روانی برای مردم اصل خدمت است.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد در جلسه شورای اداری فرمانداري يزد گفت: امروز نظارت دقیق بر قیمت‌ها و ایجاد امنیت روانی برای مردم اصل خدمت است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، حجت‌الاسلام سيد كاظم مدرسی در جلسه شورای اداری فرمانداري يزد با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام، عقل و آموزه‌های دینی و نیز خدمت به مردم را نشانه هدایت و سعادتمندی دانست و خاطرنشان کرد: مهم‌ترین خدمت به خلق، تسهیل گری در امور ادارات است. باوجود محدودیت در بودجه و امکانات، مسئولین درصدد گره‌گشایی از مشکلات مردم باشند.

امام‌جمعه بخش مرکزی یزد افزود: اگر حاکمان و مسئولان ایثارگر و پرتلاش باشند، مردم نیز اهل ایثار و جان‌فشانی خواهند بود. درگذشته مردم با نذورات و وجوهات خود از مسئولان دولت و نظام حمایت می‌کردند. امروز نیز درحالی‌که دولت از درآمد خاصی برخوردار نیست با جذب اعتماد و همدلی مردم، آنان را برای حمایت از دولت ترغیب کنند.

وی با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری شهر جهانی یزد تأکید کرد: شهر یزد یک نماد فرهنگی است. نگذاریم افتخار دارا لعلم و دارالکتاب بودن یزد گمرنگ شود و با توجه به باورهای قوی مردم یزد به دین و مذهب، حذف نام و تصویر برخی از چهره‌های فرهنگی و پر سابقه دنیای اسلام درمدخل شهر کار زیبایی نیست و باید جبران شود.

مدرسی انتخاب یزد به‌عنوان پایتخت کتاب کشور را یک فرصت طلایی برشمرد و افزود: برای نهادینه شدن مطالعه و حرکت خانواده‌ها به سمت کتاب‌خوانی شایسته است برنامه‌ریزی مستمر و دقیقی صورت گیرد و هر خانواده با ایجاد یک کتابخانه شخصی و خریداری کتاب‌هایی با موضوعات مختلف اجتماعی، سیاسی، تربیتی، اخلاقی و دینی در ترویج فرهنگ ارزشمند کتاب‌خوانی کوشا باشد.

وی هم‌چنین در آستانه سال جدید، نظارت بر قیمت‌ها را خواستار شد و بیان کرد: مسئولین امر در کنار نیروهای نظارتی محدود شهرستان، از ظرفیت‌های بسیج و نیروهای مخلص و آماده‌به‌خدمت برای کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از تخلف سوءاستفاده کنندگان بهره ببرند. امروز نظارت دقیق بر قیمت‌ها و ایجاد امنیت روانی برای مردم اصل خدمت است.

امام‌جمعه محمدآباد یزد با تأکید بر به‌کارگیری منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: علیرغم توصیه‌های اکید و راهکارهای دقیق رهبر معظم انقلاب، این بیانیه در یزد بایکوت خبری و عملی شده است و تاکنون هیچ دستگاه و مسئولی به‌صورت رسمی برای تبیین و اجرای این بیانیه به‌ویژه بندهای هفتگانه انتهای آن ورود نکرده است. باید از ظرفیت‌های یزد برای اجرای بیانیه درزمینهٔ معنویت، علم، اقتصاد و امنیت استفاده شود.

مدرسی با اشاره به مهاجرپذیری شهر یزد تصریح کرد: مهاجرپذیری و درآمیختگی فرهنگی ممکن است موجب بروز آفت‌ها و مشکلات فرهنگی شود و تغییر فرهنگ، تغییر هویت ملی و دینی را به دنبال دارد. ما نسبت به خون شهدا و نظام جمهوری اسلامی مسئول هستیم. لازم است مسئولان و متولیان امور فرهنگی و امنیتی شهرستان تدبیر کاملی برای کنترل وضعیت امنیتی و فرهنگی شهر داشته باشند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به سابقه خدمت فرماندار جدید شهرستان یزد در مهریز تأکید کرد: سید محمد رستگاری یکی از فرمانداران برجسته و خدوم استان است که همواره با تعامل مؤثر و به‌کارگیری جوانان تلاش‌گر و مؤمن، موفق عمل کرده است. امید است مدیران و اعضای شورای اداری یزد از ظرفیت‌ها و توانایی وی بدون حاشیه‌سازی و توقعات بی‌جا بهره ببرند.


آدرس کوتاه :