شناسه : 139235948

نشست کارگروه زنان و خانواده استانداری يزد برگزار شد


معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست گفت: برای نخستین بار است که بودجه‌ای معادل پنج صدم درصد بودجه اعتبارات هزینه‌ای استان‌ها به مباحث خانواده و بانوان اختصاص پیدا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد، نشست کارگروه زنان و خانواده استانداری ‌به ریاست "محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور"عباس حیدری" سرپرست فرمانداری یزد ،"فاطمه دانش ‌یزدی" مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، ‌"‌فخرالسادات خامسی هامانه" مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اعضای این کارگروه در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.
معاون سیاسی، ‌امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست گفت: برای نخستین بار است که چنین بودجه‌ای معادل پنج صدم درصد بودجه اعتبارات هزینه‌ای استان‌ها به مباحث خانواده و بانوان اختصاص پیدا می‌کند.
"‌محمدعلی طا‌لبی" با بیان اینکه طرح‌های در نظر گرفته شده ‌در این رابطه باید تا پایان سال اجرایی شود، ‌ادامه داد: موازی‌کاری با طرح‌ها و فعالیت دستگاه‌ها نباید وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری باید به اجرای طرح های فرادستگاهی اقدام کند، خاطرنشان کرد: بسیاری از طرح‌هایی که نمی‌توا‌ن در دستگاه خاصی دنبال کرد را باید با استفاده از ظرفیت این اعتبارات پیگیری کنیم.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری در این نشست بیان کرد: طرح مشارکت و توان‌افزایی زنان ‌جامعه محور جوامع محلی و روستایی در یزد با رویکرد تاکید بر گفت‌و‌گو و روابط خانوادگی و ایجاد شور و نشاط در خانواده با عنوان "شادی به همین سادگی" و همچنین تلاش در زمینه توسعه سازمان‌های جامعه محلی زنان انجام می‌شود.
‌استفاده بیشتر از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد در فعالیت‌های حوزه بانوان و خانواده

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این نشست اظهار داشت: در هر اقدامی که قرار است در نقاط مختلف استان انجام شود، پتانسیل دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد تا هم فعالیت به صورت گسترده‌تر انجام شود و هم زمینه‌ای برای تاثیرگذاری بیشتر آن به وجود آید.
وی با بیان اینکه بخش قابل توجهی از اعضای سازمان‌های مردم نهاد استان را بانوان تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: استفاده از پتانسیل سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه بسیار مهم است و باید به آن توجه لازم صورت گیرد که خوشبختانه در طرح های ارائه شده از سوی دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، توجه به این موضوع به صورت ویژه دیده شده است.


آدرس کوتاه :