شناسه : 158609148

نشست صمیمانه بانوان تاثیرگذار در انقلاب با نسل‌های سوم


نشست صمیمانه بانوان تاثیرگذار در انقلاب اسلامی با نسل‌های سوم و جوانان امروزی در محل فرمانداری یزد برگزار شد.

نشست صمیمانه بانوان تاثیرگذار در انقلاب اسلامی با نسل‌های سوم و جوانان امروزی، ۱۷ بهمن ماه در محل فرمانداری یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری یزد:ین همایش که با حضور فخرالسادات میر‌هدایی، خواهر شهید و فاطمه دهقان  مادر شهید علی اکبر سیلانیان، جمشیدی، رئیس سازمان بسیج زنان و دختران عضو شورای اسلامی مدارس برگزار شد، خواهر و مادر شهید، دو بانوی انقلاب خاطراتی از دوران انقلاب بیان کردند.

فخرالسادات میر‌هدایی، خواهر شهید در این نشست از اهداف انقلاب امام راحل، تاثیر حضور مردم در پیروزی انقلاب، خاطراتی از جمعه سیاه ۱۷شهریور بیان‌ کرد و از دانش‌آموزان خواست تا شهداء را بشناسند، از آن‌ها الگو‌ بگیرند و وصیت‌نامه‌های آنان را مطالعه کنند.

میرهدایی اظهار کرد: انقلاب آثار و برکات فراوانی برای ایران داشت، در دوران ستم شاهی خیلی کم دکتر ایرانی داشتیم و دولت از هند و فیلیپین دکتر می‌آورد ولی اکنون به فضل خدا از رتبه‌۷۶ علمی جهان در زمان شاه به رتبه ۱۷ جهان رسیده‌ایم و استان یزد نیز توانسته ۲۶ سال رتبه برتر کنکور کشور را کسب کند.
وی ادامه داد: اکنون دشمن با رسانه‌ها افکار و نگاه جوانان ما را تغییر می‌دهد زیرا تمام امید آینده کشور ما به دست شما جوانان است و از شما می‌خواهم که با کلام خوب، نگرش و فرهنگ درست را در مدرسه و دانش‌آموزان ایجاد کنید.
فاطمه زارع، مادر شهید و مسئول پایگاه بسیج شهدای نعیم‌آباد نیز در این نشست گفت: شهیدان زنده هستند و ما به برکت خون آن‌ها رزق و روزی می‌گیریم، شهداء از ما خواسته‌اند که انقلاب را نگه‌ داریم لذا اکنون نباید پایگاه‌های ما خالی باشند.
زارع افزود: در زمان انقلاب به صورت شبانه‌روز فعالیت می‌کردیم زیرا شرایط زمان انقلاب اقتضا می‌کرد شبانه‌روز برای پشتیبانی از انقلاب و تقویت جنگ دفاع مقدس بسیار کار کنیم.
در این نشست که سیدمحمد رستگاری، فرماندار شهرستان یزد نیز حضور داشت از دو بانوی انقلابی، فخرالسادات میرهدایی و فاطمه دهقان تجلیل شد.


آدرس کوتاه :